איך להקל על הסתגלות של גור חתולים עם ילדים

לגדילה של הילדים עם גור חתולים יש הרבה מאוד יתרונות לשני הצדדים. עם זאת, כדי שכל הצדדים יוכלו ליהנות ולמצות את כל הפוטנציאל מהקשר, צריך להרגיל וללמד אותם איך לנהוג זה עם זה:

אתם רוצים לגדל חתול ומעוניינים לעשות זאת מהתחלה, כבר מהיותו גור? רוצים שהילדים והחתול יתחילו מנקודת פתיחה דומה? אין ספק שלגדילה של הילדים עם גור חתולים יש יתרונות רבים. כך יוכלו ליהנות זה מזה זמן ארוך ככל האפשר וממש לצמוח ביחד. עם זאת, כדי ליצור קשר אמיץ וחברי בין גורי חתולים וילדים צריך לעשות פעולות הנוגעות לשני הצדדים, פעולות של לימוד, חינוך והקניית הרגלים. זה בהחלט שווה כשתראו איזו חברות נרקמת ביניהם.

הכנת הילדים לקראת הבאת הגור

אם החלטתם לבחור בהבאת גור הביתה, כדאי קודם כל להכין את הילדים לכך. ספרו להם ושתפו אותם שעומד להגיע חבר חדש. הסבירו שיתכן שלא יתיידד איתם מהתחלה. יכול להיות שיחשוש בהתחלה להתקרב, שבימים הראשונים לא ידע איפה הוא אמור לעשות את צרכיו ובכלל שהוא מגיע למקום חדש שעליו ללמוד להכיר. הסבירו גם שלמרות שהוא דומה לבובה מתוקה, זו לא בובה אלא יצור חי. הילדים צריכים ללמוד לא למשוך לא בזנב או לעשות פעולות שלא נעימות לו. בתור גור הוא גם חלש ושברירי יותר מחתול בוגר וצריך להיות עדינים איתו.

הכנת סביבה לגור – דרך להקל על הסתגלות

הילדים הם רק חלק ממארג שלם של סביבה חדשה אליה צריך הגור להסתגל. הכנת הבית לקראת בואו של הגור תקל עליו גם להסתגל לילדים ולהרגיש נוח איתם. הגור צריך פינה משלו, רצוי פינה שתהיה בה סלסלה או מיטה עם שמיכות שירגיש חמימות. חשוב שיהיו לו צעצועים משלו אותם תראו גם לילדים כך שינסו לפתח את הקשר עימו באמצעותם. כמובן שיש להכין לקראת בואו של הגור את פינת האוכל שלו וארגז הצרכים שצריך להתאים לגודלו. כל אלה יקלו עליו את ההסתגלות באופן כללי ויפחיתו את החשש והפחד, יגרמו לגור להיות נינוח ופנוי יותר להיכרות עם חבריו החדשים.

גור חתולים ותינוקות – מה צריך לעשות?

אם ילדים מבינים את המשמעות של כניסת גור חתולים הביתה וגופם גדול, חזק ומאפשר תנועה חופשית, תינוקות, במיוחד בהתחלה, אינם ניידים בכלל. אם גור החתולים מגיע לאחר שהתינוק כבר נולד, פשוט השגיחו כשהם נמצאים בחדר אחד. לגור לא תהיה כל כוונה לפגוע בתינוק. אפשר לתת להם להיות אחד בקרבת השני ולתת לגור לרחרח כל עוד הוא במצב רוח רגוע. באופן כללי, חתולים ותינוקות מסתדרים היטב וחתול בוגר מבין שלפניהם נמצא “גור אדם” והם רגישים לכך. גורים מבינים פחות, בדומה לילדים, ולכן כדאי להשגיח. אם התינוק נולד אחרי שהגור כבר אצלכם, תנו לגור לרחרח את החפצים הקשורים לתינוק ואל תשכחו לתת לו תשומת לב גם לאחר הבאת התינוק הביתה כדי שלא ירגיש עזוב. כאן המקום להיעזר בילדים הגדולים יותר כך שהגור יזכה ליחס והם באותה הזדמנות ילמדו על אחריות ואיך לנהוג עם יצור שתלוי בהם.

לחנך את הגור עם הילדים

חינוך והקניית הרגלים אצל הילדים והגור היא הדדית. אם הגור נושך, אפילו תוך כדי משחק, יש להגיד לו “לא” בצורה עדינה ולא תקיפה מדי. כך גם אם הוא עושה דברים שאינכם רוצים שיעשה כמו קפיצה על השולחן בארוחת הצהריים. מנגד, שבחו אותו ולמדו גם את הילדים לעשות זאת, כשהוא מתנהג כפי שאתם רוצים ונראה כי יישם את החינוך והפך אותו לחלק מההתנהגות שלו. אם אינכם רוצים שהגור יעלה על מיטת הילדים או בכלל יכנס לחדרם בשעות מסוימות – הראו לו בסבלנות לא לעשות זאת.