אוכל רטוב או יבש

בחנות החיות ניתן לראות אינספור סוגים של אוכל לחתולים הכולל שקיות של אוכל יבש וקופסאות של אוכל רטוב וביניהם גם “פינוקים”, “חטיפים” ועוד. אז איך לבחור את האוכל לגור שלכם? קראו את המאמר הבא

במיוחד אצל חתולים הנחשבים עדיין לגורים (בעיקר עד גיל שנה) תזונה נכונה היא חשובה ביותר. חשוב שהגור יקבל את כל הערכים התזונתיים הנדרשים להתפתחות טובה ותקינה שלו. שתי האפשרויות העיקריות הן אוכל יבש לעומת אוכל רטוב לחתולים. כמובן שכל סוג כזה כולל בתוכו טעמים שונים, יצרנים שונים ורמות שונות של ערכים תזונתיים, החל ממזון פשוט יחסית ועד מזון משובח.

קודם כל- להתחיל עם תחליף חלב

אם מדובר על גור קטנטן ממש, שגילו הוא עד ארבעה שבועות ואתם יודעים בוודאות שאימו איננה, צריך להתחיל עם תחליף חלב לחתולים. תחליף זה מגיע כאבקה שיש לערבב עם מים ואותו נותנים קודם כל בעזרת בקבוק מיוחד שלו פטמה המדמה את פטמת האם. לאחר מכן אפשר לתת לו את התחליף בתוך קערית. מגיל ארבע שבועות והלאה יש לשלב מזון לגורים.

לזכור שהחתלתול שלנו שייך למשפחת הטורפים

כשמאכילים גור חתולים שהתבגר מעט, חשוב לא להיסחף ולתת לו מזונות שכלל לא מתאימים לו. אחד המזונות שמתקשרים עם חתולים ובמיוחד גורים ולא בצדק הוא חלב (רגיל) ומוצריו. חשוב לזכור שמוצרי חלב אינם מתאימים לחתולים. חתולים וטורפים בכלל זקוקים להרבה חלבון מן החי אך לא בצורה של מוצרי חלב. אלה בעיקר גורמים לו שלשולים. לכן, כששוקלים סוגי מזון לחתולים, במיוחד גורים, את הגבינות והחלב הוציאו מן הרשימה. מזון שאנחנו אוכלים שיכול להתאים לחתולים הוא בשר (לא עצמות), דגים, טונה, אך גם את אלה מומלץ לדחות לשלב בו יהיה החתול בוגר יותר, לאחר גיל שנה ועדיף עוד יותר להתבסס כמעט לחלוטין על מזון לחתולים.

להפוך את המזון היבש לבסיס

אז מה כן? המזון המרכזי אליו יש להרגיל את הגור הוא קודם כל אוכל יבש לחתולים. אוכל יבש כולל בתוכו את כל אבות מזון והערכים התזונתיים הנדרשים. יש בו את כמות החלבון, הויטמינים והמינרלים וגם כמות השומן המתאימה. חשוב בשנה הראשונה שזה יהיה מזון יבש המיועד לגורים. רק לאחר גיל שנה יש לעבור לאוכל יבש לבוגרים. יש לתת לחתול את כמות המזון המתאימה על פי הכתוב על האריזה. בשנה הראשונה במיוחד השינויים יהיו בתדירות גבוהה בגלל גדילתו של הגור. אם החתול מתנגד לאוכל יבש, יש לתת לו לתקופה קצרה אוכל רטוב ואז לעבור ליבש.

אוכל רטוב כבונוס מדי פעם

כאמור, האוכל היבש הוא הבסיס. עם זאת, ניתן גם להכניס את האוכל הרטוב, אך לא להרגיל את החתול יותר מדי לאוכל זה. אוכל רטוב צריך לבוא כבונוס מדי פעם. גם כאן יש לוודא שזהו אוכל רטוב המתאים לגורים, כשבחירת הטעם (כמו גם באוכל היבש) צריכה להיות בהתאם לטעמו של החתול שאותו תגלו בניסוי וטעיה.