טיפים איך לתת תרופה לחתול

כמו ילדים קטנים שמסרבים לקבל את הסירופ, כך גם חתולים לא ששים לקבל תרופה בכדור או בטיפות. איך לתת את כל המנה וגם לצאת מזה לא בשן ועין?

אפילו ילדים גדולים יחסית שכבר מסוגלים לבלוע כדור ומבינים גם את ההיגיון שמאחורי נתינתו, לא תמיד מסכימים לקבל כדור. על אחת כמה וכמה כשזהו חתול, שרואה בכדור גורם זר שלא אמור להיכנס לתוך הגוף שלו (וברוב המצבים הוא גם צודק…) לכן, צריך לדעת איך לתת תרופה לחתול ולהכיר את השיטות:

  • ערבוב הכדור עם אוכל: הדרך הפשוטה ביותר למתן כדור לחתולים הוא ערבוב הכדור עם האוכל. יש למעוך את הכדור או לרסק אותו ולערבב עם אוכל מתאים. האוכל צריך להיות אהוב על החתול וגם בעל מרקם רך וחלק ולא פירורי, כך שהכדור יוסתר בו היטב. המזון יכול להיות אוכל רטוב, טונה או יוגורט. אם החתול שלכם חד חושים ובררן, לא בטוח שהשיטה תעבוד, במיוחד אם טעמו של הכדור מר. חשוב גם לבדוק עם הוטרינר לפני כן אם זהו כדור שמותר לרסק או לחתוך. יש כדורים שצריך לתת בשלמותם כדי שיעשו את העבודה.
  • ציפוי הכדור במזון חלק ושומני והחלקתו ישר לפה: אם החתול רגוע יחסית ונותן בכם מספיק אמון, יתכן שתוכלו להחליק את הכדור הישר לפה שלו. כדאי לעטוף את החתול בשמיכה או מגבת כדי שלא יתנגד. צפו את הכדור באוכל חלק ושומני כמו חמאה למשל. חתול לא יתנגד לטעמה של החמאה והשומניות תסייע בבליעת הכדור והחלקתו מבלי שהחתול ייצור תגובת נגד ויפלוט אותו. אם בחרתם בדרך זו מומלץ להתייעץ עם הוטרינר שיתדרך אתכם איך לגשת לחתול נכון ולפתוח את פיו בלי להפגע.
  • שימוש בחטיף במקום באוכל: אם נחזור לשיטה הראשונה, ניתן להגדיל את הסיכויים שלכם להצלחת הטריק באמצעות שימוש בחטיף יעודי. ישנם חטיפים שמיועדים ממש למטרה זו. הטעם הטעים והמרקם שמאפשר את הסתרת הכדור מעלים את הסיכויים להצלחה.
  • מצאו את הזמן הנכון: חשוב לגשת לחתול כשהוא רגוע ומנומנם קצת כאשר הדרך שבחרתם היא לפתוח את פיו ולהחליק את הכדור פנימה, או כאשר הוא רעב אם בחרתם בהסתרת הכדור באוכל. את השיטה הראשונה כדאי מאוד לעשות זאת בשניים (שהוא מכיר היטב) כשאחד מרגיע ומלטף ואוחז בפה והשני מכניס את הכדור. חשוב לעבוד בזריזות מצד אחד אך בתנועות עדינות ולא דרסטיות שיעוררו בהלה או חשד.

מה לא לעשות?

נתנו מספר שיטות וטיפים איך לתת תרופה לחתולים, אך חשוב גם לדעת מה לא לעשות. את הדרך של נתינת הכדור באופן ידני לתוך פיו של החתול אל תעשו בלי לקבל הדרכה ובלי שאתם בטוחים בעצמכם. חשוב להכניס את הכדור בעדינות ולא עמוק מדי כדי שלא יכנס לקנה הנשימה ויגרום חנק. אל תצפו את הכדור במזון שאינו מתאים לחתולים כמו מזון מתובל.