איך לטפל בגור שמצאתם ברחוב

גור חתולים קטנטן שנראה לבדו ברחוב מעורר מיד חמלה ורצון לעזור ולטפל. עם זאת, חשוב לאמץ גור חתולים מהרחוב בזמן הנכון ובצורה הנכונה. איך לטפל בגור שמצאתם ברחוב? תשובות במאמר הבא:

על פי מחקרים ובדיקות שנעשו, בישראל חיים כשני מיליון חתולים ברחוב. למרות שנעשים עיקורים וסירוסים לחתולי רחוב, עדיין, נולדים עשרות אלפי גורים מדי שנה. במיוחד בתקופת האביב ותחילת הקיץ ניתן לראות גורים חדשים שהצטרפו לחתולי הרחוב המוכרים לכם. ההחלטה על טיפול בגור חתולים מהרחוב צריכה להיעשות באופן מושכל ומתוך הבנה שכאן חורצים את גורלו. אם ניקח אותו הביתה ולאחר זמן קצר נחזיר אותו לרחוב סיכויי ההישרדות שלו פוחתים. לכן, אף פעם אל תחליטו לאמץ גור באופן פזיז.

מתי אפשר לקחת גור חתולים מהרחוב?

הזמן הטוב ביותר לקחת גור חתולים מהרחוב הוא כשניתן לראות שהוא כבר עומד ברשות עצמו, נראה גדול וחסון יחסית לגור ומשוטט בביטחון. כשרואים גור קטנטן שראשו גדול בהרבה מגופו והוא מיילל, המראה אכן קורע לב אך לא בהכרח הדבר הנכון הוא לקחת אותו. יתכן מאוד שזהו חתול יונק שגם מטופל ואימו רק יצאה להביא אוכל. אל תמהרו אפילו לגעת בו כי ריח זר ירתיע את אימו ויתכן אף שתפסיק לטפל בו. ההחלטה צריכה לבוא רק אם ראיתם במשך מספר ימים רצופים שהחתול נמצא לבדו. אז יתכן מאוד שמדובר על טיפול בגור חתולים יתום (רוב הסיכויים) או כזה שאימו מסיבה לא ברורה נטשה אותו.

אימצתם את הגור – מה עושים?

אם כבר קיבלתם החלטה לאמץ את הגור, כדאי לקחת אותו קודם כל לוטרינר לקבלת הדרכה וגם חיסונים שמומלץ לתת בשלב זה. הוטרינר יעריך קודם כל את גילו וידע לומר לכם האם הוא נמצא בגיל שהוא עדיין אמור לינוק, לרוב גיל עד ארבעה שבועות. אם לקחתם על עצמכם טיפול בגור חתולים יונק, יש לדאוג לו לתחליף חלב מיוחד לחתולים אותו יש לתת תחילה בעזרת בקבוק מתאים עם פטמה המדמה את פטמת האם ובהמשך לעבור לקערית בה תשימו את תחליף החלב.

תזונה לגורי חתולים

לאחר שעברתם את שלב היניקה זה הזמן להרגיל את הגור לאוכל רגיל. ניתן תחילה לערבב בתוך תחליף החלב אוכל יבש המיועד לגורים. אם החתול מתנגד, ניתן להתחיל עם אוכל רטוב ורק אז לעבור בהדרגה לאוכל יבש. בכל מקרה חשוב שהאוכל יהיה איכותי, עשיר ומיועד לגורים. יש גם לשנות את כמות האוכל הניתן ביום על פי הכתוב על האריזה בהתאם למשקל וגיל החתול.

עשיית צרכים

כאשר חתול צעיר מאוד, הוא צריך גירוי על מנת לעשות את צרכיו. כל עוד הוא עם אימו, ליקוק איבר המין שלו הוא סימן עבורו לעשות את צרכיו. כאן מגיע המקום שלכם להחליף את אימו של הגור גם בעניין זה. בעזרת חתיכת צמר גפן לחה יש לעסות בעדינות את אזור פי הטבעת. כדאי להרגיל אותו מהתחלה לארגז צרכים המתאים לגודלו, כשתחילה גם קופסת נעליים מספיקה בהחלט.

לספק לו חום בכל המובנים

גור חתולים קטן רגיש יותר לקור מחתול בוגר שפרוותו צמחה וגם גופו חזק וחסון. כדאי לסדר לגור פינה עם שמיכות שיוכל להתחמם ולהרגיש תחושה נעימה. כמובן שחום הוא לא רק טמפרטורה אלא גם יחס חם ואוהב מכם והחשוב ביותר הוא ההבנה שמדובר על מחוייבות שלקחתם על עצמכם לטווח ארוך. עזרתם לגור הקטן לחיות חיים טובים יותר ומומלץ מאוד שלא תחזרו בכם, ואם במקרה גיליתם שלא מתאים לכם בשום אופן גידול החתול, נסו למצוא לו בית אחר.