מה עדיף גור או בוגר

קשה לעמוד בפני הקסם והמתיקות של גור חתולים, אך עם זאת, ממש כמו תינוק, צריך הרבה סבלנות בגידולו. כמה דברים שיש לקחת בחשבון בהתלבטות אם לקחת גור או בוגר:

כשאתם מתכננים לאמץ חתול אתם מקווים להתאקלמות קלה וחלקה שלו וגם שיתאים לאורח החיים בבית. ההחלטה האם לאמץ גור או בוגר אינה תמיד פשוטה. יש יתרונות לכאן ולכאן. העובדה שחתול הוא בעל חיים עצמאי שדואג לעצמו במובנים רבים אינה אומרת שגור לא צריך לימוד וטיפול אינטנסיביים יותר. כמה נקודות שיש לקחת בחשבון לפני ההחלטה

מה חשוב לקחת בחשבון לפני לקיחת גור?

  • ילווה אתכם שנים רבות: יתרון גדול של אימוץ גור חתולים הוא העובדה שתיהנו מחברתו שנים רבות. אין ספק שמתפתחת ידידות אמיצה בין חתול לבעליו כך שהעובדה שילווה אתכם זמן מקסימלי היא יתרון.
  • מגיע כלוח חלק: כפי שאומרים על ילד קטן שהוא “טאבולה ראסה” או לוח חלק, כך גם גור חתולים. את הרגליו והתנהגותו של הגור אתם יכולים לעצב, להקנות לו הרגלים כפי שאתם בוחרים והרבה מהתנהגותו תלוי בכם.
  • התעסקות רבה יותר: היתרון שציינו קודם יכול להיות גם חיסרון אם אתם פחות מעוניינים להתעסק בלימוד וחינוך. גור מגיע בשלב התפתחותי של תינוק עד ילד בגיל שנתיים. הוא אוכל פעמים רבות יותר ביום, ישן פחות, פגיע יותר לתאונות וגם רגיש יותר למחלות. הוא דורש יותר משחק ותשומת לב והשקעת זמן ואנרגיה בהקניית הרגלים.
  • יש ללמד את הילדים איך לנהוג איתו: גם עם חתול בוגר הילדים צריכים לדעת איך לנהוג אך באופן טבעי בגור הם יראו בובה מתוקה יותר מאשר בחתול בוגר. גור גם יכול להיפגע יותר מכל משיכה לא במקום. מנגד הוא יגדל עם הילדים ויהיה חבר טוב שלהם.

מה לקחת בחשבון עם חתול בוגר

  • בשל ומיושב בדעתו: בניגוד לגור שובב שיש להשגיח עליו כמו על ילד קטן, חתול בוגר מיושב יותר בדעתו, בשל וסבלני יותר. לכן, אם אתם מעדיפים לקבל רוגע בבית, סבלנות רבה יותר וקבלת הסמכות שלכם, אימוץ חתול בוגר מתאים לכם יותר.
  • יכול להגיע עם “תיק”: חתול בוגר עבר דברים רבים יותר בחיים מאשר גור. יתכן שחלק מהדברים שעבר לא היו נעימים והותירו בו צלקות. לדבר עלולה להיות משמעות מבחינת התנהגות. כדאי לבדוק, במיוחד במשפחות עם ילדים, שזהו חתול אוהב אדם, לא מאוד חשדן ורגוע.
  • ילווה אתכם פחות זמן: חתול בוגר, מטבע הדברים, ילווה אתכם פחות מגור. עם זאת, ההבדל בשנים בין בוגר לגור לא חייב להיות גדול. חתול בן שנתיים כבר נחשב לבוגר ורוב סוגי החתולים מגיעים לסביבות גיל 15 כך שיש לכם הרבה זמן ליהנות ממנו.
לסיכום, ההחלטה האם לאמץ גור או חתול בוגר תלויה באנרגיות שאתם מחפשים. עיקר ההבדל הוא בין אנרגיה רגועה לבין שובבות רבה.