חתול אוסטרלי מיסט – Australian Mist Cat

חתול אוסטרלי מיסט או Australian Mist הוא גזע שמקורו באוסטרליה. זהו חתול ביתי, ידידותי ובעל מזג נהדר המשלב בין נאמנות לבעלים, גילוי חיבה, שובבות בתור גורים שהולכת ומתמתנת עם התבגרותם עד שבבגרותם הם מראים סבלנות ושקט פנימי אך לא אדישות. חתול אוסטרלי מיסט אוהב אנשים, חתול מתעניין שכיף לגדל גם במשפחה עם ילדים קטנים.

מקור הגזע והיסטוריה

מקור הגזע Australian Mist הוא כאמור באוסטרליה. הגזע פותח על ידי ד”ר טרודה סטראדה, כשעבודת פיתוח גזע זה החלה ב-1975. הגזע נוצר מצירוף של כשלושים גזעי חתולים אך ניתן לצמצם לעיקריים: החתול הבורמזי, האביסיני והחתול הביתי המורכב למעשה מגזעים שונים. האופי הרגוע, מבנה הגוף הכללי והצבעים העיקריים של הפרווה נלקחו מהחתול הבורמזי. דוגמת שני צבעים בפרווה – צבע עיקרי וצבע נוסף היא תכונה שנלקחה מהחתול האביסיני. כיוון שזהו גזע חדש יחסית הוא נפוץ עדיין בעיקר באוסטרליה אך הגיע גם לאירופה וארה”ב.

נתונים ומידע כללי

חתול אוסטרלי מיסט הוא חתול קצר פרווה ולכן מצוין למחפשים לגדל חתול ללא צורך בטיפול בפרווה. גודלו בינוני ומבנה הגוף שרירי. הוא בעל ראש מעוגל ואוזניים גדולות, עיניו הירוקות גדולות ומלאות הבעה.

משקל: בגלל מבנה הגוף השרירי יכול גזע זה לשקול יותר מכפי שהוא נראה. הזכרים שוקלים מעט יותר מהנקבות. הנקבות מגיעות למשקל ממוצע של 3-5 ק”ג והזכרים למשקל 4-6 ק”ג.

תוחלת חיים: תוחלת חיים היא ארוכה יחסית ומגיעה ל 15-18 שנים.