חתול אוסיקט – Ocicat Cat

אם תמיד חלמתם על שילוב בין חתול ביתי ומתוק באופיו לבין מראה של חתול בר ואפילו צ’יטה, חתול אוסיקט הוא אידיאלי עבורכם. כל המידע על חתול אוסיקט לפניכם

כבר שמו של חתול אוסיקט מרמז על מראהו המזכיר את מראה חתול הבר אוסלוט. לחתול אוסיקט (Ocicat) מראה של חתול בר בזכות הפרווה המנומרת שלו. פרוותו היא מנומרת מאוד ומנוקדת. הפרווה רכה וצפופה, העיניים השקדיות והתנועות הזריזות יוצרות שילוב כל התכונות החתוליות. אוסיקט הוא חתול סקרן, שובב וזריז אך למרות המראה הפראי שלו הוא לא תוקפני. הוא מראה חיבה ומסירות לבעלים ומצפה לקבל יחס דומה.

מקור הגזע והיסטוריה

כמו דברים טובים רבים, גם חתול אוסיקט נוצר במקרה. הוא נוצר כתוצאה מזיווג של חתול אביסיני עם חתולה סיאמית. ה”תאונה” קרתה במישיגן בשנות השישים כשהמטרה היתה ליצור אביסיני כהה חודים אך נוצר חתול בעל מראה שונה עם כתמים בצבע זהב על רקע צבע בהיר יותר.

נתונים ומידע כללי

חתול אסיקט הוא בעל מבנה גוף בינוני עד גדול. הזנב מוארך ורזה. הייחודיות שלו היא כאמור הפרווה המאוד מנומרת שלו. מבנה הגוף הוא שרירי ויש לו יכולת אתלטית מצוינת. פרוותו של אוסיקט יכולה להיות בגוונים שונים כמו חום צהבהב, חום כהה, כסוף, כחלחל, כשבכל גווני הפרווה המאפיין הבולט הוא המראה המנומר.

משקל: חתול בגודל בינוני, כשזכרים גדולים יותר מנקבות. משקלן של נקבות נע בין 3 ל- 4.5 ק”ג וזכרים בין 4.5 ל- 7 ק”ג

תוחלת חיים: חתול אוסיקט הוא בריא יחסית ותוחלת החיים שלו היא בסביבות 15 שנים.