חתול אוריינטלי קצר שיער – Oriental Shorthair Cat

כמו הסיאמי, גם האוריינטלי קצר השיער מגיע מתאילנד, אוהב מאוד לקשקש עם בעליו והופך להיות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כל המידע החיוני על אוריינטלי קצר שיער לפניכם

חתול אוריינטלי קצר שיער הוא סקרן, חכם ומתקשר מאוד עם בעליו. הוא אוהב להרגיש חלק, חברותי מאוד ולכן מתאים לגידול במשפחות עם ילדים שישמחו לתת לו את היחס שהוא, מצידו, ישמח לקבל. אחד המשחקים האהובים על חתול אוריינטלי קצר שיער הוא הבאת חפצים שתזרקו לו. זהו חתול עם מבנה פנים משולש, אוזניים גדולות ועיניים שקדיות בצבע ירוק, כחול או כתום.

מקור הגזע והיסטוריה

מקורו של Oriental Shorthair הוא בתאילנד. הבסיס ליצירת הגזע הוא החתול הסיאמי. אמנם הם שונים זה מזה בצבע הפרווה אך דומים במבנה הגוף, לעיתים גם בצבע העיניים, וכאמור ישנם קווי דמיון רבים גם באופי. השוני בין הגזעים נוצר בעקבות הכלאת סיאמי עם גזעים אירופאיים ואמריקאים כמו בריטי קצר שיער.

נתונים ומידע כללי

מבנה הגוף של אוריינטלי קצר שיער הוא בינוני עד רזה. הזנב שלו מוארך ומחודד כמו של החתול הסיאמי. גם הרגליים הן דקות וארוכות. האוזניים הגדולות לעומת הגוף והפנים העדינים נותנים לו מראה שועלי. מידע שמומלץ לדעת לפני שמאמצים אוריינטלי קצר שיער הוא שזהו חתול שפחות אוהב להשאר לבד, הוא סקרן מאוד ולא תמיד יודע מה יכול לסבך אותו בצרות כך שפחות מומלץ להוציא אותו החוצה.

משקל: משקלו הממוצע הוא 4-7 ק”ג, כשזכרים לרוב גדולים יותר מנקבות.

תוחלת חיים: תוחלת החיים נעה בין 12 ל- 15 שנים.