חתול אמריקני מקורזל – American Wirehair Cat

אמנם פרוותו מקורזלת ונראית כמו קפיץ ממש, אך באופיו הוא דווקא לא קפיצי במיוחד אלא רגוע ובעל מראה ואופי מתוקים ונעימים . כל המידע על חתול אמריקני מקורזל שיער

חתול אמריקני מקורזל שיער הוא קרוב משפחתו של חתול אמריקני קצר שיער. חתול אחד שנולד עם פרווה מקורזלת בתוך שגר של חתולים שאינם כאלה הביא לכך שנוצר גזע שהמאפיין העיקרי שלו הוא הפרווה המקורזלת עם המראה הקפיצי. מעבר לכך זהו חתול עם מזג טוב וידידותי. הוא סקרן, שובב ואוהב לשחק. הוא טוב לגידול במשפחות עם ילדים וגם עם בעלי חיים אחרים.

מקור הגזע והיסטוריה

כאמור, החתול שנחשב לאב הגזע נולד בתוך שגר של גורים רגילים- רק הוא היה בעל התכונה המיוחדת של פרווה מקורזלת. זהו חתול חווה שנולד במדינת ניו יורק בשנות השישים. מגדלת חתולים החליטה לפתח את הגזע ורכשה את החתול המקורזל שנקרא אדם והחלה בתכנית פיתוח הגזע. לא נעשה במקביל או לאחר ממכן פיתוח גזע מקורזל במקום אחר כך שכל מקורזלי הפרווה הם צאצאים של החתול אדם.

נתונים ומידע כללי

פרוותו של American Wirehair היא עבה. יש לו שלוש שכבות פרווה: פרוות מגן, פלומה ושערות זיפיות. שלוש השכבות הן עבות ומקורזלות. כמו קרוב משפחתו האמריקני קצר השיער גם אצל האמריקני המקורזל ניתן למצוא פרווה בגוונים ודוגמאות משתנים. מבנה הגוף שלו בינוני. מומלץ לגדל אותו בבית כדי שלא יפגע ממכוניות או סכנות אחרות מחוץ לבית.

משקל: משקלו נע בין 3 ל- 5.5 ק”ג.

תוחלת חיים: חי זמן ארוך יחסית. תוחלת החיים יכולה להיות גם 14-18 שנה.