חתול אמריקני קצוץ זנב – American Bobtail Cat

הוא בעל מראה פראי ומבנה גוף שרירי וגדול שבקצהו המאפיין הייחודי שלו- זנב קצר בחצי מזנב חתול רגיל. חוץ מזה זהו חתול חכם ואוהב שכיף לגדל. כל המידע על חתול אמריקני קצוץ זנב

אמנם הוא נקרא קצוץ זנב אך למעשה הזנב שלו לא קצוץ אלא קצר יותר. זהו זנב קצר יותר שנוצר כתוצאה ממוטציה טבעית ולא מפעולה מכוונת שנועדה ליצור גזע חדש. American bobtail הוא בעל מבנה בינוני עד גדול ומבט פראי. הוא גם צייד לא רע (מה שיכול להביא “מתנות” לפתח הבית…)

מקור הגזע והיסטוריה

כאמור, המאפיין העיקרי של הגזע הוא תוצאה של מוטציה טבעית. החתול הראשון שהיה בעל מאפיין זה הגיע במקרה בתחילת שנות השישים לסביבת חווה באריזונה ואומץ שם. הוא הזדווג עם חתולה סיאמית והגורים שנולדו היו קצרי זנב. כך ניתן היה לדעת שזוהי מוטציה דומיננטית- מספיק הורה קצר זנב אחד כדי שכל הגורים יהיו בעלי זנב קצר. כך פותח הגזע.

נתונים ומידע כללי

אמריקני קצוץ זנב הוא חתול חזק וגודלו- בעיקר אורכו, בולטים מיד לעין. המבנה השרירי שלו יוצר צוואר עבה וקצר. הראש שלו רחב ומעוגל. פרוותו יכולה להיות קצרה או ארוכה. עיניו לרוב בצבע צהוב.

משקל: משקלו יכול לנוע בין 3.5 ל- 8 ק”ג

תוחלת חיים: לחתולים מגזע זה תקופת התבגרות ארוכה יחסית. לוקח להם 2-3 שנים להגיע לבגרות. תוחלת החיים שלהם היא ממוצעת ביחס לגזעים אחרים.