חתול אמריקני קצר שיער – American Shorthair Cat

הוא מלא אנרגיות וכוח, יש לו מראה אצילי וחזק, ואם במקרה אתם רוצים לשמור על הגינה מפני עכברים, הוא בהחלט יעשה את העבודה, זהו חתול אמריקני קצר שיער, בן דודו של החתול הבריטי קצר השיער:

חתול אמריקני קצר שיער הוא אחד מגזעי החתולים הנוחים לגידול. זהו חתול שיודע היטב לשמור על עצמו, חתול חזק ובריא בדרך כלל, מסתדר עם מבוגרים, ילדים וחיות אחרות. זהו חתול קלאסי שיודע להעסיק את עצמו היטב, אוהב חיבה וקשר עם הסובבים אותו אך בהחלט לא תלוי בכך. הוא קלאסי לבית עם חצר או לפחות מרפסת גדולה.

מקור הגזע והיסטוריה

אבותיו של חתול אמריקני קצר שיער הם אותם חתולים ששמרו על ספינות המתיישבים הראשונים שהגיעו מאירופה, שהיו מגזע חתול אירופאי קצר שיער או חתול בריטי קצר שיער. לכן ישנו דמיון רב בין הגזעים. עם זאת, התנאים השונים והפחות מפנקים (כן, גם באמריקה היו תנאים מאתגרים בהתחלה…) גרמו לאותם חתולים להתאים את עצמם טוב יותר לסביבה ותוך כמה דורות וזיווגים בינם לבין עצמם הם עברו אדפטציה, הסתגלות לסביבה שבאה לידי ביטוי בשינויים גנטיים. בתחילת המאה עשרים, כאשר הגיעו לארה”ב גם חתולים ארוכי פרווה כמו פרסיים ואנגורה, החתול האמריקני קצר השיער, חתול החוות שהיה בן ברית ממש של בעלי החוות, התחיל להיעלם עד שהוחלט להרבות את הגזע ע”י הרבעה של פרטים שנבחרו בין היתר עפ”י דוגמת הפרווה.

נתונים ומידע כללי

אם אתם מחפשים חתול אנרגטי ובעל מבנה אתלטי, אימוץ חתול אמריקני קצר שיער יתן לכם סיפוק גדול. זהו חתול חזק ושרירי, בעל דוגמאות וצבעים שונים של הפרווה, בעיקר טאבי (מנומר בפסים בדוגמאות שונות) קלאסי בגווני חום, אדמדם או כסוף. הוא יהיה בן לוויה נאמן לאורך זמן, כי זהו אחד הגזעים המאריכים ימים כל עוד הם מקבלים טיפול טוב.

משקל: חתול זה הוא בעל מבנה בינוני עד גדול. משקל הנקבות מגיע ל- 3.5-5.5 ק”ג ומשקל הזכרים ל- 5-7 ק”ג

תוחלת חיים: גזע זה נחשב כאמור לבעל תוחלת חיים ארוכה בגלל התכונות שפיתח המעניקות לו חוסן. הוא יכול להגיע גם לגיל עשרים. אין ספק כי חיפוש חתול אמריקני קצר שיער למכירה יהיה השקעה משתלמת.

בריאות ומחלות נפוצות: גזע זה נחשב חסון ובריא יחסית. אין בעיות גנטיות מיוחדות או נטיה למחלות המאפיינות גזע זה באופן ספציפי. להיפך- השילוב בין אבותיו האירופאים החסונים לבין פיתוח תכונות שנותנות לו חוזק יצר גזע חסון ובריא במיוחד

טיפול: הפרווה הקצרה של חתול אמריקני קצר שיער (או באנגלית American Shorthair) אינה דורשת טיפול מיוחד. לכל היותר, אם מתחשק לכם לתת לחתול תחושה נעימה, אפשר לפנק אותו עם הברשה מדי פעם שתשחרר אותו מהשערות המתות ותחסוך לו בליעת שערות במהלך ניקוי הפרווה. חתול אנרגטי זה זקוק למרחב ומומלץ לגדל אותו בבית עם גינה שתאפשר לו לממש את כישורי הציד שלו או תספק לו עצים להשחיז עליהם ציפורניים. אם אין לכם גינה או חצר, כדאי לשחק מדי פעם עם החתול כדי שישחרר אנרגיות ומומלץ גם מתקן להשחזת ציפורניים אם אתם רוצים לשמור על הספות שלכם.

חתול אמריקני קצר שיער וילדים: זהו גזע מלא חיבה, שופע חיים, אנרגטי ושובב. הוא ישמח מאוד לפרטנרים למשחק ושעשועים ולכן מצוין לגידול עם ילדים, במיוחד ילדים מעט גדולים יותר. עם תינוקות מומלץ לשים עין שהחתול מטעמי שובבות וסקרנות לא פוגע בתינוק

בחן את חתולך

מתאים לבית: 4 מתאים לגידול בבית אך זקוק גם למרחב ולחופש שלו. לכן, כפי שציינו, כדאי לגדל אותו בבית בו יקבל גם את האפשרות לצאת החוצה. זהו חתול שמחובר לחיית הטרף שבו.

מתאים לגידול עם חיות: 5 הפעלתנות, האנרגיות וחיפוש הקשר והעניין הופכים אותו לחבר טוב גם לבעלי חיים אחרים. מבנהו החזק מאפשר לו להסתדר גם עם בעלי חיים גדולים וחזקים ממנו. עם זאת, פחות מומלץ לגדל אותו יחד עם עכברים או אוגרים. תפיסת עכברים היא אצלו בגנים.

מתאים לגידול עם ילדים: 5 מתאים מאוד לגידול עם ילדים. תמיד יהיה מוכן לשחק ולהשתעשע והוא מראה חיבה. עם תינוקות יש לשים לב.

קל לאילוף: 4 זהו חתול במלוא מובן המילה. הוא זקוק מאוד לעצמאות שלו ולכן לא תמיד יהיה צייתן בקלות. עם זאת, אם מוצאים את הדרך להגיע אליו בהחלט אפשר לחנך אותו ולהקנות לו את ההרגלים שאתם רוצים.