חתול אנגורה – Turkish Angora Cat

אם אתם חולמים על חתול בעל מראה אצילי, פרווה רכה ועדינה ואופי נעים ושקט, חתול אנגורה הוא הגשמת החלום. זהו חתול שאי אפשר להישאר אדיש אליו. כל המידע על חתול אנגורה.

מעבר למראה הקסום של חתול אנגורה: פרווה לבנה עם מגע של משי ממש, עיניים ירוקות או כחולות (או אחת מכל צבע..) וכל היופי שבו, חתול אנגורה הוא חתול בעל אופי מקסים. יש בו שובבות וסקרנות יחד עם רצון לפינוק ולתשומת לב. זהו לא חתול אדיש שישן על הספה רוב שעות היום אלא חתול שיתקשר איתכם, יבדוק איפה אתם ומה אתם עושים, ולכן גזע המתאים מאוד לגידול בבית עם ילדים.

מקור הגזע והיסטוריה

חתולי האנגורה הם גזע שנוצר באופן טבעי ומקורו בתורכיה. הוא היה קיים בתורכיה במשך שנים רבות ונחשב לאחד הגזעים הוותיקים. לאחר שהגיע לאירופה ואמריקה היה בסכנה כי נכלל בתכנית רביה של חתולים פרסיים. בתחילת המאה העשרים יצאה לפועל תכנית רביה של Turkish Angora בגן חיות באנקרה, זאת כדי לשמור על חתולי האנגורה בעלי הפרווה הלבנה.

נתונים ומידע כללי

פרוותם של חתולי האנגורה בעלת מרקם פלומתי ורך מאוד כי ישנה רק שכבה אחת של פרווה ללא שכבת מגן. הדבר עלול ליצור קשרים וסיבוכים בפרווה ולכן הברשתה חשובה. לאנגורה מבנה פנים מיוחד היוצר צורה מזכירה לב בזכות המבנה המעוגל יחד עם סנטר בולט ואף ארוך.

משקל: האנגורה הם בעלי מבנה קטן- בינוני, משקלם מגיע ל- 2.5-4.5 ק”ג.

תוחלת חיים: מגיע לתוחלת חיים יפה שיכולה לנוע בין 12 ל- 18 שנה.