חתול בובטייל קורילי – Kurilian Bobtail Cat

אם אתם רוצים נמר שלג קטן שלא נרתע ממים ואפילו אוהב לשחות (כן, יש דבר כזה) חתול בובטייל קורילי שפרוותו ארוכה וזנבו קצר מתאים לכם בדיוק. כל המידע על חתול בובטייל קורילי.

חתול בובטייל קורילי, כמו הבובטייל האמריקני הוא גזע בעל זנב קצר באופן טבעי. זהו חתול בעל מזג נעים וכיפי. הוא שובב וסקרן, חתול פעיל שאוהב לממש את כישוריו בתור צייד (זהירות אם אתם מגדלים אוגרים או עכברים, אך תוכלו להיעזר בו עם ג’וקים) ומהווה שילוב מנצח בין חתול מתוק, מתרפק ונאמן לבין נמר פראי במצבים מסוימים. פרוותו הארוכה, לרוב בדוגמאות טאבי מוסיפה גם היא למראה הארקטי והפראי.

מקור הגזע והיסטוריה

מקור הגזע הוא באיים הקוריליים שברוסיה, איים הקרובים גם לאי הוקאידו של יפן, ולכן חושבים שישנו קשר גם לבובטייל היפני, אם כי המראה היום של שני הגזעים שונה. באיים הקוריליים מוכר ה- Kurilian Bobtail לפחות מאתיים שנה. אנשי צבא ומדענים רוסיים שנתקלו בגזע זה הביאו אותו לשאר חלקי רוסיה ולאחר מכן הוא הגיע גם לאירופה ופחות לאמריקה.

נתונים ומידע כללי

פרוותו הארוכה של הבובטייל הקורילי מתאימה למים ולכן הוא אינו נרתע מהם. זהו חתול בעל מבנה שרירי ואתלטי. המזג המשלב סקרנות ושובבות עם נאמנות יכול להתאים למשפחה עם ילדים. הוא גם מסתדר עם חיות בית אחרות.

משקל: בובטייל קוריליאני הוא בעל מבנה גוף גדול יחסית, משקלו נע בין 5.5 ל- 8 ק”ג.

תוחלת חיים: זה גזע המתאפיין בזמן ההתבגרות ארוך, כך שגם תוחלת החיים ארוכה ויכולה לנוע בין 15 עד אפילו 20 שנה.