חתול בומביי – Bombay Cat

חתול בומביי הוא בדיוק החתול שינתץ סופית את האמונה התפלה שחתול שחור מביא מזל רע. זהו חתול מקסים באופיו ובמראהו שרק עושה טוב לסביבתו. כל המידע על חתול בומביי

פרוותו הקצרה אך הצפופה והמבריקה של חתול בומביי היא בעלת מגע קטיפתי ונעים במיוחד. העובדה שהוא מראה חיבה רבה, אוהב פינוק וקרבה רבה לבעליו הופכת אותו לחתול כיפי במיוחד. הוא מתקשר היטב ובעל תכונות כלביות ממש, כולל אהבתו להחזרת חפצים שזורקים לו.

מקור הגזע והיסטוריה

חתול בומביי נוצר דווקא בארה”ב מהכלאה של שני גזעים: הבורמזי יחד עם אמריקני קצר שיער שצבעו שחור. כך נוצר גזע בעל מבנה גוף שרירי ופרווה שחורה כפחם וצפופה מאוד. ההכלאה נעשתה בשנות החמישים, אך רק לאחר כעשרים שנה של רביית הגזע הוא הוכר כגזע בפני עצמו. למרות שאין לו קשר ממשי להודו, השם Bombay Cat ניתן לו בגלל המראה והמבנה המזכירים את הפנתר השחור ההודי.

נתונים ומידע כללי

חתול בומביי הוא בעל מראה מרשים לא רק בזכות הפרווה העבה והשחורה כפחם אלא גם בגלל העיניים הגדולות והעגולות בצבע זהב עד נחושת, שילוב מרהיב ביופיו. בניגוד לחתול הבורמזי הקולני יותר, חתול בומביי הוא שקט יחסית ורגוע, אך בדומה לבורמזי יש לו רצון לפינוק, התרפקות ותשומת לב. הוא חובב משחקים ולכן מתאים מאוד לגידול בבית עם ילדים. יעדיף לחיות עם בעלי חיים אחרים ופחות עם חתולים נוספים.

משקל: בעל מבנה בינוני ומשקלו נע בין 3.5 ל- 7 ק”ג.

תוחלת חיים: מתאפיין בתוחלת חיים ארוכה שנעה בין 15 ל- 20 שנה.