חתול בורמילה – Burmilla Cat

אומרים שדברים טובים קורים במקרה. כך קרה עם חתול בורמילה. זהו חתול בעל מראה יפהפה ואקזוטי, צבע ייחודי וגם אופי מקסים שהפכו אותו לחתול מבוקש במיוחד. כל המידע על חתול בורמילה

משמו של חתול הבורמילה אפשר לנחש איך הוא נוצר: זכר צ’ינצ’ילה עם נקבה בורמזית. התוצאה היא מלאת קסם הן במראה והן באופי. חתול בורמילה קיבל תכונות נהדרות משני הצדדים. מצד אחד פרוותו קצרה כך שאינה זקוקה לטיפול מיוחד ומצד שני המראה והצבע הם ייחודיים: לבן עם קצוות כהים. מעבר לכך שיש לבורמילה מעט מהשקט של הצ’ינצ’ילה עם השובבות והסקרנות של הבורמזי.

מקור הגזע והיסטוריה

כאמור, גזע זה נוצר לגמרי במקרה ללא יד מכוונת. מפגש אקראי בין זכר צ’ינצ’ילה לנקבה בורמזית יצר גורים יפהפיים ומכאן החל שימור התכונות והפיכת יד המקרה למתוכננת. אותם גורים קיבלו תכונות רבות של הבורמזי, כולל הסקרנות וה”דברנות” והפרווה הקצרה, אך צבע הצ’ינצ’ילה הלבן עם החודים הכהים שנראה במבט כולל כצבע כסף נשמר אף הוא.

נתונים ומידע כללי

Burmilla, כמו הבורמזי, אוהבים תשומת לב ומשחקים. הם מחבבים משחקים עם כדור ואוהבים גם להחזיר חפצים, ממש כמו כלב. פרוותם יכולה להיות ארוכה או קצרה, עיניהם בהירות ובצבע מיוחד מאוד. בגלל סקרנותם הם יכולים לצאת החוצה דרך דלת פתוחה או חלון וגם יכולים להסתבך בגלל סקרנות זו, לכן חשוב לשמור עליהם, ולתת להם לצאת רק אם יש גינה או חצר.

משקל: מבנה הגוף קטן- בינוני, משקלם נע בין 3.5-4.5 ק”ג.

תוחלת חיים: 10-15 שנים.