חתול בירמן – Birman Cat

אם אתם רוצים חתול שאולי מתגלגלת בו נשמת נזיר בודהיסטי, חתול בירמן, כך על פי האגדה, הוא החתול שיענה על רצון זה. זאת בנוסף להיותו חתול מקסים במראה ובאופי. כל המידע על חתול בירמן

אי אפשר לראות חתול בירמן ולא להיות מוקסם מהמראה יחד עם האצילות והרוגע שלו. זהו חתול בעל פרווה חצי ארוכה בצבע זהוב- לבן עם קצוות חודים בגוונים שונים כמו סיל פוינט, שוקולד פוינט, לילך. ראשו הוא כהה ועיניו כחולות ממש כמו הסיאמי או ההימליה. כפות רגליו הן לבנות והאגדה הבורמזית העתיקה על החתול במנזר לאו צון בבורמה מתקשרת גם לתכונה זו.

מקור הגזע והיסטוריה

חתול זה נוצר באופן טבעי במזרח הרחוק ובשל מראהו ותכונותיו נקשר עם אגדה ואמונה כי נשמת הנזירים יכולה להמשיך ולהתגלגל בתוכו. בתחילת המאה העשרים הובאו זוג חתולי בירמן לצרפת. בזמן המסע הזכר נפטר אך הנקבה שהייתה בהיריון המליטה גורים. ההתלהבות הביאה לכך שבירמן הפך לחתול יוקרתי אותו מגדלים במשפחות אצולה. לאחר מלחמת העולם השניה בה נותרו בכל אירופה שני חתולי בירמן בלבד, נעשה מאמץ מחודש לשקם את הגזע.

נתונים ומידע כללי

Birman Cat הוא חתול נאמן ומסור מאוד לבעליו. הוא אינטליגנטי ומהווה חבר אמיתי. רבים מחתולים אלה מוכנים אף לטייל עם בעליהם כשהם קשורים ברצועה. אלה חתולים שחשוב לגדל בית ולא להוציא אותם ללא השגחה. הם אינם מודעים מספיק לסכנות ולא יודעים איך להתגונן מפניהן.

משקל: הזכרים גדולים מהנקבות. משקל הזכר יכול לנוע בין 4.5-7 ק”ג והנקבות 3-5 ק”ג

תוחלת חיים: תוחלת חייהם ממוצעת ונעה בין 12 ל- 16 שנים.