חתול בלינזי – Balinese Cat

הוא למעשה חתול סיאמי עם פרווה ארוכה יותר. אם חלמתם תמיד על חתול בעל מראה סיאמי אך עם פרווה רכה ונעימה, החתול הבלינזי עונה על הציפיות. כל המידע על חתול בלינזי:

חתול בלינזי נמנה עם חתולים בעלי פרווה חצי ארוכה, כך שהטיפול בפרווה פשוט יותר מאשר ארוכי הפרווה כמו חתול פרסי. כמו הסיאמי, גם חתול בלינזי הוא קולני ואוהב מאוד לדבר עם בעליו. הוא סקרן ויתעניין תמיד במה שאתם עושים. הוא אוהב משחקים ופעילות כך שיתאים לבית עם ילדים. לעומת הסיאמי שזקוק מאוד לחברה, חתול בלינזי יוכל להסתדר לבדו במשך שעות כך שיש לו יתרון אם אתם חוזרים בשעות מאוחרות.

מקור הגזע והיסטוריה

מקורו של הבלינזי זהה לחתול הסיאמי. למעשה זהו חתול סיאמי לכל דבר רק בעל פרווה ארוכה. השיער הארוך נובע מהבדל גנטי. החתולים הסיאמים ארוכי השיער הראשונים נפסלו בתחרויות בגלל אורך הפרווה, אך בשנות החמישים שתי מגדלות חתולים סיאמים אמריקאיות החליטו להרבות את הסיאמים ארוכי השיער עד שהוכרו כגזע בפני עצמו ב- 1961 באמריקה וכעשור לאחר מכן באירופה.

נתונים ומידע כללי

השם Balinese Cat ניתן לגזע בגלל התנועות העדינות שלו שהזכירו למגדלים את תנועותיהם של רקדנים במקדשים באלינזים. הבאלינזי בעל מבנה גוף קטן עד בינוני ועדין. קצות החודים, ממש כמו אצל הסיאמי, יכולים להיות בגוונים שונים כמו סיל פוינט, צבע שנהב, קרם, אפרפר- כחלחל ועוד.

משקל: 3-5 ק”ג

תוחלת חיים: ארוכה ביחס לגזעים אחרים, לרוב נעה בין 15 ל- 20 שנה אך יש הטוענים שיכולה להגיע גם ל- 22!