חתול בנגלי – Bengal Cat

חתול בנגלי הוא נמר קטן לכל דבר. דוגמת הפרווה שלו המלאה חברבורות נותנת לו מראה פראי במיוחד ולכן זהו אחד מגזעי החתולים היקרים שיש. כל המידע על חתול בנגלי

אם החלום שלכם הוא לראות נמר קטן מתרוצץ אצלכם בבית, קופץ על מדפים גבוהים ומתצפת עליכם כאילו הוא בג’ונגל, אין ספק שחתול בנגלי מתאים לכך במיוחד. פרוותו היא קצרה וצפופה עם מגע קטיפתי וזהו חתול חזק, שרירי עם מבנה אתלטי שישמח לכבוש כל פסגה בבית. גם את הכיור או האמבטיה הוא לא יחשוש לכבוש כי הוא מסתדר גם עם מים.

מקור הגזע והיסטוריה

לא סתם הדמיון לנמר הוא גדול. Bengal Cat נוצר מהכלאה של חתול ביתי רגיל עם חתול בר אסייתי הנקרא לאופרד אסייתי. בעבר היה ניתן לרכוש חתול בר זה למרות שלא מתאים לגידול ביתי. את נקבת הלאופרד האסייתי קנתה סטודנטית בשם ג’ין מיל שנות השישים. באופן ספונטני הזדווגה אותה נקבה עם החתול השחור הביתי ונוצר יצור כלאיים שאותו המשיכה ג’ין להרבות ונקרא חתול בנגלי. כל דור יצא עם דוגמת פרווה שונה, כולל פסים, עד שנוצר מראה החברבורות המוכר היום.

נתונים ומידע כללי

למרות המקור הפראי שלו, חתול בנגלי הוא אמנם סקרן, שובב ובעל יכולות מרשימות אך בהחלט מתאים לגידול ביתי. הוא אוהב לשחק, נקשר לבעליו ומגלה חיבה רבה כלפיהם.

משקל: הזכרים גדולים יותר מהנקבות. הנקבות מגיעות למשקל 3.5-5.5 ק”ג וזכרים למשקל 5-8 ק”ג.

תוחלת חיים: תוחלת חיים ממוצעת של 12-16 שנים.