חתול ברזילאי קצר שיער – Brazilian Shorthair Cat

זהו חתול פעיל, אנרגטי שנקשר לבעליו ונותן להם אהבה רבה. אם אתם מחפשים חתול שיכניס הרבה עניין לבית, יהיה קרוב אליכם אך גם עצמאי, ברזילאי קצר שיער מתאים לכם. כל המידע על ברזילאי קצר שיער

ברזילאי קצר שיער הוא חתול אידיאלי לשילוב בין גידול בבית לבין גידול בחוץ. הוא אוהב מאוד לחקור כל פינה בבית אך ישמח גם לצאת החוצה ולחקור את הסביבה ולבלות שעות בהרפתקאות בחצר. זהו חתול בעל מבנה גוף בינוני ושרירי ופרווה עבה וקצרה במבחר צבעים ודוגמאות, החל מג’ינג’י דרך שחור ועד אפור.

מקור הגזע והיסטוריה

Brazilian Shorthaired Cat התפתח באופן טבעי בברזיל. מקור הגזע הוא גם חתול בר מקומי כך שהדבר יכול להסביר את המבנה השרירי, הגוף הארוך וגם הזנב המוארך. במשך השנים חלו שינויים טבעיים בגזע עוד לפני שהוגדר כגזע בפני עצמו. הגדרתו המסודרת כגזע חלה בעקבות החלטת מגדל חתולים ניו יורקי שהחל לגדל ולהרבות את הגזע בצורה מסודרת וזמן לא רב לאחר מכן הוא הוגדר כגזע.

נתונים ומידע כללי

ברזילאי קצר שיער הוא חתול שופע חיבה, סקרן ושובב. שובבותו יחד החברותיות שלו והסתגלותו הקלה יחסית למצבים ולאנשים חדשים הופכת אותו למתאים לגידול בבית עם ילדים או עם חיות בית אחרות. הם זריזים ובעלי יכולות אתלטיות מרשימות ויאהבו לטפס למקומות גבוהים או לשבת על אדן החלון.

משקל: הזכרים גדולים יותר מהנקבות. הם מגיעים למשקל של 5-8 ק”ג והנקבות למשקל 4-7 ק”ג

תוחלת חיים: תוחלת החיים נעה לרוב בין 12 ל- 16 שנה אך לעיתים יכולה להתארך ולהגיע אפילו ל- 20.