חתול בריטי קצר שיער – British Shorthair Cat

המבנה המסיבי והמעוגל שלו לא מעיד על אופיו העדין והשקט. חתול בריטי קצר שיער הוא מצוין למעוניינים בחתול שיוסיף רוגע ושלווה לבית. כל המידע על חתול בריטי קצר שיער

חתול בריטי קצר שיער נחשב לאחד מגזעי החתולים הגדולים. מבנהו מסיבי והוא בעל ראש מעוגל ועיניים עגולות וגדולות. המסיביות שלו מטעה לעיתים וגורמת לחשוב שזהו חתול שזקוק לפעילות רבה או תובעני. ההיפך הוא הנכון. זהו חתול ביתי שלא מחפש הרפתקאות, אוהב מאוד את הפינה החמה שלו ויכול להיות חברה נעימה מבלי להיות תלותי או נשמע מדי.

מקור הגזע והיסטוריה

ההנחה היא ש- British Shorthair Cat הוא גזע שקיים מאות שנים ואף יותר. יש השערות שהגיע לאנגליה מפלישת הרומאים. העדויות לכך הן הופעתם בתחריטים וציורים מהתקופה הרומית. בסביבות המאה ה- 19 הושקע מאמץ בריבוי הגזע, זאת לצד גזעי חתולים שהגיעו לאנגליה מהמזרח הרחוק. את מראהו הנוכחי והמבנה העגול קיבל הגזע לאחר זיווג עם חתולים פרסיים.

נתונים ומידע כללי

החתול הבריטי קצר השיער בעל מראה מתוק במיוחד בגלל השילוב בין מבנה גוף עגול וחסון לבין פרווה עבה, צפופה וקצרה. גם עיניו הגדולות, לרוב בצבע זהב-נחושת מוסיפות למתיקות שלו. זהו חתול שיכול להיות חשדן בהתחלה ולכן חשוב לנהוג איתו בעדינות ולתת לו את זמן ההסתגלות הראשוני אליכם, לבית וגם לאנשים או בעלי חיים אחרים.

משקל: הזכרים גדולים מהנקבות. משקל הזכרים נע בין 4.5-8 ק”ג והנקבות 3.5-5.5 ק”ג.

תוחלת חיים: 12-16 שנים אך מאריכי החיים יכולים להגיע גם לגיל 20.