חתול ואן טורקי – Turkish Van Cat

חתול ואן טורקי ידוע קודם כל כאוהב מים ואפילו כשחיין לא רע, כך שלחתולים אלה אמבטיה היא לא עונש. זהו חתול עם מבנה גדול ועם זאת אלגנטי, פרווה חצי ארוכה ולבנה ברובה והם הופכים לחברים של ממש. כל המידע על ואן טורקי

ואן טורקי נקרא כך לא בגלל דמיונו לרכב מסחרי שהגיע מטורקיה… מוצאו הוא מאזור אגם ואן שבטורקיה ומכאן שמו. זהו חתול יפהפה, עדין אך גם אוהב בידור ומשחקים ואינו אדיש לסביבתו. הוא ישמח מאוד להוציא את מרצו גם במשחק איתכם וגם עם חתולים אחרים. הוא עלול לחשוש מעט מאנשים אחרים וצריך לתת לו את זמן ההסתגלות שלו.

מקור הגזע והיסטוריה

כאמור, מקורו של חתול זה באזור אגם ואן שבטורקיה. לאירופה הוא הובא לראשונה ב- 1955 על ידי שתי אנגליות שנפשו באזור והתלהבו מיופיים של חתולים אלה. בהמשך הובאו חתולי ואן טורקי גם לארה”ב ואוסטרליה והוכרו כגזע וגם הפכו לפופולאריים מאוד ורבים רצו לגדלם.

נתונים ומידע כללי

Turkish Van Cat הוא חתול בעל מראה יפהפה. פרוותו ברובה לבנה וחצי ארוכה, עם כתמי צבע, בצבעים שונים כמו חום-ג’ינג’י, אפור-כחלחל, שנהב חלק או בדוגמת טאבי. הכתמים יופיעו בעיקר באזור הראש והזנב. עיניו בצבע זהוב- חום. התבגרותו של חתול זה איטית והוא יכול להגיע לבגרות לאה גם לאחר 4 שנים.