חתול טונקינזי – Tonkinese Cat

הוא נקרא בעבר גם סיאמי מוזהב בגלל שורשיו הסיאמיים, שנתנו לו תכונות אופי של סקרנות ודברנות. אם אתם מחפשים פרטנר לכל מה שמתרחש בבית, חתול טונקינזי הוא אופציה מעולה. כל המידע על חתול טונקינזי

הוא סקרן ופטפטן אך פחות קולני מהסיאמי. זהו חתול אינטליגנטי מאוד, אוהב תשומת לב ומשחקים. חתול טונקינזי אוהב בני אדם ויסתדר היטב גם עם ילדים. ינסה להתיידד גם עם אנשים שאינו מכיר ויחפש את הדרך למשוך גם את תשומת ליבם. אלה חתולים מלאי אנרגיה שלא אוהבים להשתעמם. צעצועים או מתקני גירוד יספקו להם עניין.

מקור הגזע והיסטוריה

הטונקינזי נוצר מהכלאה בין הסיאמי לבורמזי. לכן יש לו מאפיינים, הן במראה והן באופי שמגיעים משני גזעים אלה. פיתוח הגזע נעשה בארה”ב בשנות החמישים אך לקח לו זמן להפוך לפופולארי ולקבל את תשומת הלב לה זכה מאוחר יותר. בתחילת שנות השבעים קיבל את שמו הסופי טונקינזי על שם מפרץ טונקין שבים סין הדרומי וגם הוכר כגזע באופן רשמי.

נתונים ומידע כללי

Tonkinese Cat הוא בעל מבנה גוף בינוני. פרוותו היא קצרה וכוללת לרוב גוון פרווה כללי וגוון נוסף המתלווה אליו ככתמים. הפרווה והכתמים יכולים להיות בגווני חום, אפרפר- כחלחל, צבע בז’ ועוד. רגליו של גזע זה הן דקות והרגליים האחוריות ארוכות מהקדמיות. בשל סקרנותו והחברותיות שלו הוא עלול להיקלע בחוץ לסכנות כמו התקרבות למכוניות ולכן כדאי לגדל אותו בבית או לכל היותר לתת לו לצאת לגינה.