חתול יערות נורווגי – Norwegian Forest Cat

את מוצאו הסקנדינבי אפשר לזהות מיד לפי אורך הפרווה וכפות הרגליים הגדולות ולדמיין אותו צועד ביערות המושלגים. למרות הבדלי החום בין ישראל לנורבגיה, אפשר לגדל אותו בכיף גם כאן. כל המידע על חתול יערות נורבגי.

חתול יערות נורבגי הוא חתול נבון מאוד, מלא אנרגיה ורצון לתשומת לב ומשחקים. הוא מעדיף חברה אך אינו תלותי ויכול להעביר זמן גם עם עצמו. זהו חתול שניתן לגדל בשילוב בין הבית לבין החוץ. הוא אוהב מאוד לטפס וימצא מקומות אסטרטגיים לטפס אליהם ולתצפת מהם הן בבית והן בחוץ. זהו חתול חברותי שישמח להכיר אנשים המגיעים אליכם ויכול להסתדר גם עם חיות מחמד אחרות.

מקור הגזע והיסטוריה

Norwegian forest cat נחשב לגזע בעל שורשים סקנדינביים עתיקים ואביו הקדמון מוזכר באגדות עם נורבגיות. הגזע נוצר מחיבור בין חתולים בעלי פרווה קצרה שהובאו לנורבגיה מבריטניה על ידי הויקינגים לבין חתולים ארוכי פרווה אותם הביאו הצלבנים לאזור מן המזרח. בנורבגיה חתול יערות נורבגי הוכר בתור גזע בשנות השלושים. תחילה רצו הנורבגים לשמר את הגזע כייחודי לסביבה, אך מאוחר יותר הובא גם למדינות אחרות באירופה ולאמריקה.

נתונים ומידע כללי

לחתול יערות נורבגי תכונות ההופכות אותו למותאם במיוחד למזג האוויר הקר של סקנדינביה. יש לו פרווה עם שכבה כפולה, כשהפרווה החיצונית דוחה שלג ורוח ומתייבשת במהירות. כפות רגליו הגדולות מאפשרות לו ללכת בשלג ומבנה הגוף הגדול והשרירי נותן לו יכולות טיפוס מרשימות במיוחד. למרות הגודל יש לו מראה אלגנטי ולוקח לו מספר שנים להגיע לבגרות מלאה.