חתול יפני קצר זנב קצר שיער – Japanese Bobtail Cat

הוא נחשב לגזע עתיק מאוד והיפנים מאמינים שהוא מביא הרבה מזל. מעבר לכך, זהו חתול מקסים וייחודי עם זנב קצר כמו של ארנב. כל המידע על חתול יפני קצר זנב קצר שיער:

ליפנים עזר חתול יפני קצר זנב קצר שיער להתגבר על חולדות במנזרים. גם סוחרי המשי נעזרו בו כדי להתגבר על מזיקים שאיימו על המשי היקר. למרות תרומתו כצייד, חתול זה הוא מצוין גם בתור חיית מחמד נטו. הוא אינטליגנטי ומתוק מאוד, מסור לבעליו ואוהב מאוד תשומת לב ומשחקים. משחק אהוב עליו במיוחד הוא זריקת חפצים והחזרתם. הוא יכול, ממש כמו כלב, להיות נלהב מהמשחק במשך זמן רב.

מקור הגזע והיסטוריה

יפני קצר זנב קצר שיער מקורו ביפן והוא נחשב לגזע עתיק מאוד. עדויות לכך הן הופעתו בציורים, פסלים ובחיתוכי עץ עדינים המוצגים במקדשים יפניים שונים. האגדה מספרת שגם המשפחה הקיסרית אהבה מאוד חתול זה וגידלה אותו בארמון כמו בן משפחה לכל דבר. למרות היותו גזע עתיק הנמצא ביפן מאות שנים, הוא הוצא מחוץ ליפן רק בשנות השישים של המאה העשרים כשהגיע לאמריקה והפך מבוקש מאוד.

נתונים ומידע כללי

Japanies Bobtail Shorthair הוא בעל מבנה גוף בינוני, רגליים דקות. פרוותו הקצרה היא רכה ונעימה ויכולה להיות בגוונים שונים: לבן, צבע קרם, שחור, ג’ינג’י וכסוף. היא יכולה להיות בגוון אחיד או לשלב שניים וגם שלושה גוונים (שלושה לרוב בנקבות). עיניו בעלות צורת שקד ויכולות להיות כחולות, ירוקות, זהובות וישנם בעלי עיניים בצבע שונה.

משקל: זכרים גדולים יותר מנקבות. נקבות מגיעות למשקל 3-4 ק”ג וזכרים למשקל 4-6 ק”ג.

תוחלת חיים: 9-13 שנים