חתול מאו מצרי – Egyptian Mau Cat

חתול מאו מצרי לא רק דומה לצ’יטה בדוגמת הנקודות שעל פרוותו. זהו גם אחד מחתולי הבית המהירים ביותר שישנם. אז אם אתם רוצים מיני צ’יטה בבית עם אופי מתוק ואוהב זהו חתול מתאים לכם בדיוק. כל המידע על מאו מצרי

המילה מאו פירושה חתול במצרית עתיקה ועל פי האמונה זהו גזע חתולים שהיה עוד במצרים העתיקה בגלל הדוגמה שעל מצחו המופיעה גם בפסלי חתולים ממצרים העתיקה. זהו חתול מהיר ואתלטי, זאת למרות המבנה העדין והדק שלו. הוא נאמן וחכם, אוהב משחקים ונותן יחס אוהב מאוד לבעליו. מזרים, לעומת זאת, הוא עלול לחשוש.

מקור הגזע והיסטוריה

כאמור, יש השערות שמדובר על גזע עתיק שהיה עוד במצרים העתיקה. הדוגמה שעל מצחו היא בעלת דמיון רב לדוגמת חיפושית פרעה, וחתולים עם דוגמה זו נראים בפסלים המצרים, אך אין לכך הוכחות מוצקות. באירופה הוא נראה לראשונה בשנות החמישים בתערוכה שהתקיימה ברומא. הוא הובא לשם על ידי נסיכה מרוסיה בשם נטלי. אז הובאו חתולי מאו מצרי הראשונים גם לאמריקה. הכרה קיבל הגזע בתחילת שנות השבעים.

נתונים ומידע כללי

Egyptian Mau הוא בעל דוגמת פסים מקוטעים הנראים כנקודות מוארכות. הגוונים שלו שונים ויכולים להיות אפור כסוף עם ניקוד בצבע אפור כהה, צבע חום בהיר עם ניקוד חום כהה או פרווה אפורה כהה וניקוד בצבע שחור. הפרווה היא קצרה כך שאינה דורשת טיפול מיוחד. עיניהם מלוכסנות מעט. זהו כאמור חתול חזק ואתלטי ואף מהיר כך שתפיסתו בשעת הצורך יכולה להיות אתגר לא פשוט.