חתול מנקס – Manx Cat

הוא אנרגטי וסקרן אך גם אוהב שקט, אולי כי מוצאו הוא מאי בו גדל שנים רבות ללא הפרעה. זהו חתול מנקס, חתול שאינו קצר או קצוץ זנב כמו מספר גזעים אלא חסר זנב לחלוטין. כל המידע על חתול מנקס

חתול מנקס הוא חתול בעל פרווה קצרה אך צפופה ועבה מאוד. זהו חתול ללא זנב כלל, תכונה שהתפתחה כתוצאה ממוטציה גנטית ונשמרה כך בגלל חוסר הגיוון הגנטי שהיה באי בו חי במשך שנים. זהו חתול אנרגטי הנחשב לצייד מעולה, אך כחלק מכישורי הציד הוא חתול שקט שאינו מרבה לדבר וגם אוהב שקט. לכן, הכנסתו בתור בוגר לבית רועש עם ילדים הוא פחות מומלץ, אך גידולו עם ילדים כבר מהיותו גור אפשרי ואף כדאי.

מקור הגזע והיסטוריה

אגדות שונות מתקשרות להיותו של חתול מנקס ללא זנב כמו כזו שמספרת שנכנס לתיבת נוח אחרון והדלת נטרקה על זנבו ומאז נותר ללא זנב… חתול מנקס מוצאו באי מאן שבין אנגליה לאירלנד. בעבר היו השערות שהוא הובא לשם במאה ה- 16 אך ההשערות שרווחות היום יותר הן שהתפתח באי מאן באופן טבעי. בידוד האי הביא לכך שמוטציית חוסר הזנב נשמרה.

נתונים ומידע כללי

Manx הוא חתול בעל מבנה בינוני. פרוותו באה בגוונים שונים. חתול מנקס הוא חתול אידיאלי לגידול בשילוב בין הבית לחוץ. הוא מסתדר בחוץ היטב ויש לו תכונות כלביות, כולל שמירה על הבית. למרות מבנהו הלא קטן והאנרגטיות יש לו קול עדין מאוד, והשקט שלו אינו מונע ממנו לעקוב אחרי בעליו ולהיות מעורה מאוד במה שקורה בבית.