חתול סוואנה – Savannah Cat

אם גם החלום שלכם היה לגדל נמר בבית, חתול סוואנה הוא אחד הגזעים שיקרבו אתכם להגשמתו. זהו חתול שנוצר מהכלאת סרוואל עם חתולה סיאמית. התוצאות הן חתול בעל גינונים אפריקאיים. כל המידע על חתול סוואנה.

זהו חתול גבוה וארוך ביחס לחתולים אחרים. הוא בעל מראה דומיננטי שאי אפשר להישאר אדישים אליו. פרוותו המנוקדת, האוזניים המחודדות והעיניים החודרות יתנו מיד תחושה שזהו לא חתול רגיל לחלוטין ושיש בו צד פראי. חתול סוואנה הוא חתול סקרן מאוד, אוהב לעקוב אחרי המתרחש בבית. הוא אוהב לשחק ואחד המשחקים האהובים עליו הוא החזרת חפצים שזורקים לעברו. זהו חתול שאוהב לטפס ולקפוץ לגובה ובעל יכולת ניתור מרשימה.

מקור הגזע והיסטוריה

חתול הסוואנה הראשון נוצר בארה”ב ב- 1986 ע”י מגדלת חתולים שיצרה את ההכלאה בין סרוואל, שהוא חתול בר אפריקאי לבין חתולה סיאמית. הגזע הוכר רשמית בשנת 2001. ככל שחתול סוואנה בעל מראה נמרי יותר עם נקודות ועל פרווה בגוון זהוב כך הוא נחשב גזעי יותר.

נתונים ומידע כללי

Savannah Cat הוא חתול בעל גודל בינוני- גדול. פרוותו יכולה לבוא בגוונים שונים, תלוי עם איזה גזע חתול בית זווג הסרוואל. צבעו יכול להיות גם כסוף, חום- שוקולד או קינמון, גוון לבנדר מעבר לדוגמה הקלאסית. חתול סוואנה, כנראה בשל מוצאו, הוא חתול שאינו נרתע ממים ואפילו נמשך למים. הוא סקרן וימצא את דרכו למקומות שונים בבית או מחוץ לבית וכדאי לשים לב לכך.

משקל: 3.5-7 ק”ג, ככל שהדורות מתרחקים מזיווג הסרוואל עם חתול הבית כך הם הופכים קטנים יותר.

תוחלת חיים: תוחלת חייו של חתול סוואנה ארוכה יחסית ונעה בין 17 ל- 20 שנה