חתול סומלי – Somali Cat

בקיץ תוכלו להעביר איתו זמן במשחקים והפעלות ובחורף הוא יהיה נהדר להתכרבלות בזכות פרוותו הארוכה והנעימה ומראהו השועלי. זהו חתול סומלי, אחיו ארוך השיער של החתול האביסיני. כל המידע על חתול סומלי

חתול סומלי הוא חתול יפהפה בעל פרווה חצי ארוכה, נעימה ורכה. זהו חתול שאוהב מאוד תשומת לב, אוהב לבלות זמן בחוץ ולא רק בבית. גידול חתול זה בבית עם גינה כך שיש לו שטח פתוח אך בטוח לבלות בו זמן הוא אידיאלי. זהו חתול סקרן והרפתקן, אוהב משחקים כמו מתקני גירוד. כדאי לא להשאיר חתולים אלה שעות רבות מדי בבית לבדם.

מקור הגזע והיסטוריה

חתול סומלי הוא למעשה חתול אביסיני ארוך שיער. הגן האחראי לפרווה הארוכה יותר הוא גן רצסיבי. כבר בתחילת המאה העשרים הכירו גן זה, אך רק בשנות השישים החלו לגדל את האביסינים ארוכי השיער באופן שיטתי עד שהוכרו בסופו של דבר כגזע בפני עצמו. הגידול הראשוני של חתולים סומלים נעשה בבריטניה אך לאחר שהגיעו לאמריקה ואוסטרליה נעשה גם שם גידול שיטתי של חתולים אלה והפופולאריות שלהם נעשתה גבוהה מאוד.

נתונים ומידע כללי

Somali Cat הוא בעל מבנה בינוני ושרירי. הפרווה הארוכה מגיעה בגוונים שונים, אך הנפוץ הוא גוון חום זהוב עם מעט כתמים או פסים בצבע שחור. הזנב של החתול הסומלי הוא מלא, ארוך ומרשים במיוחד. אזניו הגדולות נותנות לו מראה שועלי. עיניו גדולות בצבע ירוק בהיר או זהוב והן מוקפות מעין מסגרת בהירה.