חתול סוקוקה – Sokoke Cat

זהו חתול יוצא דופן במראהו ובאופיו. דוגמת הפרווה שלו נותנת לו מראה פראי וגם מוצאו הוא מסתורי- יער סוקוקה שבקניה. זהו חתול שיהיה נאמן ויראה לכם אהבה רבה. כל המידע על חתול סוקוקה

חתול סוקוקה הוא חתול שאוהב לבלות בחוץ שעות רבות. הוא מחפש הרפתקאות, סקרן מאוד ואוהב לטפס ולקפוץ. זהו גם חתול שאינו נרתע ממים, להיפך- הוא לא רע בשחיה בכלל. הוא נאמן מאוד לבעליו ומפגין כלפיהם חיבה רבה אך פחות ידידותי כלפי זרים וחושש מהם.

מקור הגזע והיסטוריה

Sokoke הוא גזע הנחשב עתיק והתפתח באופן טבעי ביער סוקוקה בקניה. שם, כך משערים, חי מאות שנים. הוא התגלה במקרה על ידי זוג אנגלי שגר במקום. כאשר הגנן של הזוג גזם עצים בגינתם הוא ראה חתולת סוקוקה שהניקה גורים. היא ברחה אך ג’ני, בעת הבית היתה סקרנית מאוד וחיפשה אותה. היא ראתה חתולה גבוהה, עם אוזניים ארוכות וגוף ארוך. היא החליטה לאמץ שניים מהגורים וגידלה אותם. היא גילתה שהתנהגותם שונה בכך שהם מבלים זמן רב מאוד על עצים ולא מתעניינים בציפורים אלא בחרקים. היא גידלה עוד חתולים מסוג זה והביאה אותם איתה גם כשחזרה לאירופה. ב- 1992 הוכר הסוקוקה כגזע.

נתונים ומידע כללי

לחתול סוקקוה גוף ארוך ורגליים ארוכות. עיניו מלוכסנות ופרוותו קצרה וצפופה. דוגמת הפרווה היא טאבי, כשהפסים הם שחורים תמיד על רקע פרווה משתנה שיכול להיות אפרפר או חום זהוב. העיניים יכולות להיות ירוקות בהירות או בצבע חום זהוב.