חתול סינגפורה – Singapura Cat

חתול סינגפורה הוא חתול קטן, יתכן שאפילו זהו הגזע הקטן בעולם. הוא אוהב תשומת לב, לדבר ולתקשר עם בעליו, סקרן ואוהב משחק. הוא ישים לב אם מצב הרוח שלכם או של בן משפחה אינו כרגיל. כל המידע על חתול סינגפורה

חתול סינגפורה הוא כאמור חתול “במידות קטנות” עיניו השקדיות גדולות ביחס לפניו ונותנות לו הבעה מלאת סקרנות ועומק. זהו חתול שיתן יחס אוהב לכל המשפחה ויצפה לקבל גם אהבה ותשומת לב בחזרה. זהו חתול מצוין לגידול במשפחה עם ילדים. הם יספקו זה לזה עניין ואהבה ויהפכו להיות חברים טובים. חתולי סינגפורה פחות מחפשים הרפתקאות בחוץ ויראו בבית מגרש משחקים מספיק. הם ינצלו את הפינות הגבוהות שבו לתצפית על המתרחש בבית.

מקור הגזע והיסטוריה

חתול זה התגלה בסינגפור אך על פי השערות הוא נוצר בעקבות הזדווגות של חתולים שהגיעו בספינות לסינגפור עם חתולי בר מקומיים. בסינגפור לא אהבו את העובדה שהחתולים הולכים ומתרבים ובעקבות חיסולים גזע זה כמעט נעלם. פרטים בודדים הובאו לארה”ב ועברו שם ריבוי וחידוש של הגזע. היום ניתן למצוא אותו במקומות שונים בעולם.

נתונים ומידע כללי

Singapura Cat נחשב כאמור לגזע הקטן ביותר בעולם. גם הזכרים בו מגיעים לגודל ומשקל נמוכים יחסית. פרוותו היא חלקה וקצרה. אוזניו גדולות ומחודדות, עיניו גדולות ביחס לפניו ואפו ארוך. צבע עיניו יכול להיות חום- זהוב או ירוק וצבע הפרווה חום, דבש , אפרפר ועוד.