חתול סלקירק רקס – Selkirk Rex Cat

חתול סלקירק רקס נקרא גם “החתול בבגדי הכבשה” בגלל פרוותו המתולתלת. זהו חתול אנרגטי וחברותי שאוהב משחקים ותשומת לב וייצור לא מעט אקשן לצד הרצון לפינוקים והתכרבלות. כל המידע על סלקירק רקס

קשה להישאר אדישים מול המראה הצמרירי של הסלקירק רקס. פרוותו נקראת אמנם חצי ארוכה אך היא מלאה ומסולסלת כך שמתחשק רק לצלול לתוכה. זהו חתול מתוק במיוחד המשלב בין מאפיינים חיצוניים לתכונות אופי שרק עושים חשק לגדל בבית אחד כזה. זהו גזע שמסתדר היטב עם ילדים ועם בעלי חיים אחרים ויוסיף שמחה לבית.

מקור הגזע והיסטוריה

Selkirk Rex הוא גזע חדש יחסית שהתגלה במונטנה ב- 1987. הפרווה המתולתלת מקורה בגן ועל סמך הגורים המתולתלים שנולדו כתוצאה מזיווג בין חתולה הנושאת את הגן לחתול רגיל הבינו שכאן זהו גן דומיננטי ולכן אינו אותו גן כמו בחתולים מתולתלים אחרים כמו דבון רקס או קורניש רקס. כבר מספר שנים לאחר הופעת החתולה הראשונה בעלת הפרווה הייחודית הסלקירק רקס הוכר כגזע והפך לאהוב בכל העולם.

נתונים ומידע כללי

מבנה גופו של סלקירק רקס הוא בינוני, מוצק ושרירי. יש לו פנים בעלי מבנה מעוגל. התלתלים הם רופפים ולא צמודים כמו אצל הדבון רקס למשל. צבע הפרווה הוא לרוב אפור ועיניו בצבע ירוק או צהוב ומרוחקות יחסית זו מזו.