חתול פטרבולד – Peterbald Cat

אם התעייפתם מלטאטא או לשאוב את הבית מהשערות הנושרות לחתול, חתול פטרבולד מצוין עבורכם. חתול פטרבולד הוא אחד משלושת הגזעים הקירחים שישנם. מעבר לכך הוא מתוק ואוהב לקבל תשומת לב. כל המידע על חתול פטרבולד

חתול פטרבולד הוא אחד הגזעים החדשים ביותר. הוא קיבל קווי אופי שדומים לחתול הסיאמי ולכן הוא אוהב מאוד תשומת לב, ילך אחריכם ברחבי הבית וגם ידבר ויקשקש בקול רם. זהו חתול שחושב לפעמים שהוא כלב. למרות הנדירות שלו, הוא לגמרי לא יהיה בבית על תקן מוצג מוזיאוני אלא יפעיל אתכם לא מעט. כמו הסיאמי הוא גם לא אוהב להישאר לבד וצריך לקחת זאת בחשבון אם אתם נמצאים שעות ארוכות מחוץ לבית.

מקור הגזע והיסטוריה

כאמור, זהו גזע חדש מאוד ולכן אין לו היסטוריה רבת שנים… הוא נוצר בסנט פטרסבורג ב- 1997 מהכלאה בין חתול סיאמי לדון ספינקס-חתול ספינקס קירח שמקורו ברוסיה ולא בקנדה. הוא הולך ותופס תאוצה ברחבי העולם ונחשב יקר מאוד כמו הספינקס והדון ספינקס.

נתונים ומידע כללי

Peterbald נחשב חתול קירח אך לא תמיד הוא קירח לחלוטין. ישנם חתולים קירחים לחלוטין וישנם גם כאלה שיש להם פרווה קצרה מאוד באורך 1 מ”מ בחלקים מסוימים מגופם. אוזניהם גדולות ומחודדות וגופם ארוך ורזה כשל הסיאמי. גם את מבנה הראש קיבלו מהסיאמי- ראש בעל מבנה משולש. צבע גופם יכול להיות אפור, חום בהיר וגוונים נוספים.