חתול קוראט – Korat Cat

הוא בעל צבע אפור-כחול ייחודי, משלב בין שובבות ושמחה לבין רוגע. זהו חתול קוראט המזכיר את הרוסי הכחול בצבעו המיוחד. זהו חתול עדין שכיף מאוד לגדל בבית. כל המידע על חתול קוראט

בחתול קוראט יש איזון מעולה בין אנרגטיות ורצון למשחקים לבין שקט, שלווה ועדינות. תראו אצלו את שני הצדדים כך שהוא לא יהיה תובעני מדי אך גם לא אדיש לסביבתו. הוא יוצר קשר נהדר עם בעליו ואוהב מאוד להתכרבל ולישון על הברכיים במשך שעות. עם הילדים הוא יאהב לשחק אך ינהג כלפיהם ברגישות ועדינות. גם עם חתולים ובעלי חיים אחרים הוא יסתדר אם כי יאהב מאוד להיות חתול יחיד.

מקור הגזע והיסטוריה

מקורו של גזע זה הוא בתאילנד. ישנו דמיון בפרווה בינו לבין הרוסי הכחול אך אצל חתול קוראט הפרווה אינה כפולה אלא בעלת שכבה אחת. בתאילנד הוא נחשב למביא מזל טוב- סי סוואט בתאית, וכך הוא נקרא שם. קוראט הוא שם הפרובינציה שממנה הגיע. לארה”ב הגיע בשנות החמישים ולאנגליה בשנות השבעים.

נתונים ומידע כללי

Korat הוא בעל מבנה בינוני. גופו הוא שרירי ואתלטי. עיניו גדולות יחסית לפניו. הן מעוגלות ומרוחקות זו מזו וצבען הוא ירוק- צהוב. אוזניו ממוקמות גבוה מעל ראשו, מה שנותן לו מראה פראי יותר. צבעו הכחול כסוף הייחודי נותן לו מראה מרשים, אך כאמור אופיו מרשים לא פחות.