חתול קצר שיער כהה חודים – Colorpoint Shorthair Cat

אם אתם מחפשים חתול שידבר איתכם ממש ויהיה חבר ושותף אמיתי, חתול קצר שיער כהה חודים מתאים לכם בדיוק. כמו אביו הסיאמי, גם הוא אוהב לדבר ולא יוותר על כל טיפת תשומת לב שיוכל לקבל. כל המידע על חתול קצר שיער כהה חודים

כאמור, חתול קצר שיער כהה חודים דומה מאוד באופיו לחתול הסיאמי ממנו נוצר. הפטפטנות, הקולניות, הרצון לתשומת לב וגם היחס ותשומת הלב שהוא יעניק לכם דומה מאוד לזו של החתול הסיאמי. בכלל, אם מתעלמים מצבע הפרווה, יש דמיון רב בין חתול קצר שיער כהה חודים לחתול סיאמי. זהו חתול חברותי מאוד, אוהב אנשים ומשפחה ומצוין לגידול בבית עם ילדים. גידולו עם חתול נוסף יכול להיות פתרון אם אתם נמצאים שעות ארוכות מחוץ לבית.

מקור הגזע והיסטוריה

פיתוח הגזע החל עוד בשנות הארבעים אך רק בשנות השישים הגיעו לתוצאה הרצויה. המטרה היתה ליצור גזע בעל תכונות אופי דומות לחתול הסיאמי אך בעלי פרווה בצבעים שונים. כדי להגיע לכך נעשה זיווג בין חתול סיאמי לבין אמריקני קצר שיער בעל פרווה אדמדמה. לאחר מכן נעשה זיווג גם עם חתולים בעלי צבעים אחרים. איגוד חובבי החתולים הכיר בגזע ב- 1964. איגוד החתולים הבינלאומי רואה בו תת גזע של החתול הסיאמי.

נתונים ומידע כללי

Colorpoint Shorthair הוא בעל מבנה עדין ורזה כשל החתול הסיאמי. גם צורת ראשו המשולשת דומה לזו של הסיאמי. אוזניו הן גדולות ביחס לראשו. גווני הפרווה הם בהירים וקצות החודים בעלי צבעים משתנים.