חתול שארטרה – Chartreux Cat

מול פרוותם הצפופה בצבע כחול-כסוף ועיניהם הצהובות-כתומות קשה להשאר אדישים. מבנה הפנים הרחב, האף והפה נותנים להם מראה מחייך, ממש כמו החתול המחייך מאליס בארץ הפלאות. כל המידע על חתול שארטרה:

חתול שארטרה הוא גזע שמקורו בצרפת, מה שמסתדר היטב עם האופי המעודן והאלגנטי שלו. למרות מבנה הגוף הגדול יחסית, זהו חתול בעל גמישות וזריזות מרשימות. הוא שובב אך עדין, אוהב משחקים כמו תפיסת חפצים שנזרקים לעברם. הוא סקרן ומתעניין במתרחש בבית, אוהב לשבת על ברכי בעליו, שקט אך מתקשר ואינו אדיש לסביבתו.

מקור הגזע והיסטוריה

Charterux Cat נחשב לגזע צרפתי שהתפתח באופן טבעי. ישנן עדויות לקיומו של הגזע עוד במאה ה- 18 ואולי אף לפני כן. ישנם סיפורים שנוצרו סביב הגזע, כמו שגודלו במנזרים על מנת להגן עליהם מפני חולדות ומזיקים. ישנן גם עדויות לכך שחתולים מגזע זה היו חיים באופן חופשי באזור פריז. במלחמת העולם השניה הגזע נכחד כמעט לחלוטין. רק בזכות מגדלים שגידלו את חתולים מהגזע בביתם נותרו מעט פרטים ממנו. לארה”ב הגיע ב-1970 וב- 1987 הוכר ע”י איגוד חובבי החתולים.

נתונים ומידע כללי

לחתול שארטרה מבנה מוצק וחסון. ראשו עגול ורחב והוא גדול ביחס לגופו. אוזניו קטנות וכך גם רגליו וכפות רגליו. פרוותו היא בגוון כחול-אפור, בדרגות כהות שונות, מאפרפר עד צבע אפור כהה. הפרווה חצי ארוכה, עבה וצפופה.

משקל: 3.5-8 ק”ג, זכרים גדולים מנקבות.

תוחלת חיים: 11-15 שנים.