ארגז חול לחתול

ארגז חול הוא חלק מצרכיו הבסיסיים של החתול. היום ישנן אפשרויות שונות לרכישת ארגז, החל מהפשוט ועד כזה שדומה יותר לשירותים מאשר לארגז חול. הכל תלוי בכם ובחתול שלכם:

אם החתול שלכם הוא חתול ביתי שנמצא בבית כל הזמן, ארגז חול לחתול הוא חלק בלתי נפרד מה”חבילה” שהוא מביא איתו. עם זאת, גם לחתול שיוצא החוצה ועושה לרוב את צרכיו בחוץ מומלץ מאוד שיהיה ארגז. הוא יכיר בארגז ויבין שזהו מקום נוסף בבית שמיועד לעשיית הצרכים. במקרה כזה הארגז גם ישמש במצבים בהם החתול נשאר בבית למשך יום שלם או יותר. אם בעבר ארגז חול היה בעל מראה ומבנה אחידים, היום יש אופציות שונות, מתוחכמות יותר או פחות של ארגזי חול:

  • ארגז חול פתוח: ארגז חול פתוח הוא האפשרות הפשוטה ביותר. ניתן למצוא ארגזי חול פתוחים בגדלים שונים וחשוב למצוא ארגז המתאים לחתול במידותיו כדי שיוכל להכנס ולצאת בקלות, במיוחד אם זהו חתול קטן או גור, כדאי לקנות ארגז קטן ובעל דפנות נמוכות.
  • ארגז סגור עם פתח קדמי: לחתול בוגר, האוכל כמות גדולה יותר וגם עושה צרכים בהתאם, כדאי יותר לקנות ארגז סגור. לדבר יש יתרון גם עבורכם- ה”אוצרות” שהוא עושה מכוסים כך שהריח פוחת למינימום ובכלל המראה אסתטי יותר, וגם עבורו- החתול מקבל את הפרטיות שהוא אוהב. לארגז סגור עם פתח קדמי החתול יכול להכנס על ידי דחיפת הדלת שנעה בקלות.
  • ארגז סגור עם פתח עליון: ארגז חול פתח עליון הוא ארגז גבוה יותר מארגז בעל פתח קדמי. לדבר יש יתרון בכך שהחול לא מתפזר סביב הארגז. מלבד הפתח הצר המתאים גם למידותיו של חתול בוגר, המכסה הוא סגור. לניקוי הארגז ניתן לפתוח את המכסה כמו מכסה קופסה, כשאין צורך להסיר את כולו. זהו ארגז חול לחתולים בכל הגדלים.
  • שירותים אוטומטיים: ארגז חול אוטומטי הוא הארגז המתוחכם ביותר הדומה יותר לשירותים אמיתיים מאשר לארגז חול. הארגזים האוטומטיים המדמים שירותים בצורה כמעט מדויקת צריכים חיבור למים, חשמל וביוב והמצע בהם אינו חול רגיל אלא מצע מיוחד שאינו גורם לסתימה. בשירותים אלה ישנם חיישנים המזהים מתי עשה החתול את צרכיו והורדת המים נעשית אוטומטית. ישנם שירותים אוטומטיים בהם הפסולת מפונה למגירה פנימית שנמצאת בארגז על ידי מגרפה מיוחדת. ניתן להפעיל את המכשיר גם באופן ידני. באופן אוטומטי השירותים מתנקים כעשרים דקות לאחר שהחתול עשה את צרכיו. בשירותים אלה השתן נספג בחול (חול מיוחד הדומה לקריסטלי) ורק הצרכים המוצקים נאספים. מעבר לשני אלה, ישנם מספר סוגים נוספים ונעשים פיתוחים בתחום.

לסיכום, ארגז חול לחתול הפך להיות ממוצר אחד בסיסי לעולם שלם של מוצרים. אמנם נושא עשיית הצרכים זהו התחום הפחות כיפי בגידול חתולים, אך נחמד לראות שיש בו התפתחות המקלה עלינו, “עובדי מחלקת התברואה”.