כלובי נשיאה

צריכים להגיע למרפאה הוטרינרית עם החתול? כלוב נשיאה הוא האמצעי הבטוח ביותר לעשות זאת. טסים לתקופה ארוכה ולוקחים את החתול איתכם? גם כאן כלוב או ארגז נשיאה הם כלי חיוני לצורך כך:

גם אם החתול שלכם הוא החתול הרגוע ביותר שאתם מכירים, אף פעם אי אפשר לדעת מתי תצא ממנו חיית הפרא שבו, וגם אם קשה להאמין – היא נמצאת שם איפשהו. אחת הסיטואציות בה היא יכולה לצאת היא בדרך או אפילו לאחר שהגעתם לוטרינר. חתולים רבים מזהים את הלך הרוח של ההליכה למרפאה עוד מהבית, הם “מריחים” שמשהו עומד לקרות. לכן, כלובי נשיאה לחתול הם כלי חיוני מאוד לשגרה. אל תחכו עד לרגע בו צריך את הכלוב. הצטיידו בכלוב מתאים כבר כשאתם מחליטים לאמץ.

איך לבחור כלוב/ארגז נשיאה?

כאשר בוחרים ארגז נשיאה לחתול כדאי לשים לב למספר דברים:

  • גודל מתאים: חשוב שהחתול ירגיש נוח בארגז. כדאי לבחור כלוב המתאים למידותיו של החתול. אם זה גור, כדאי לקנות כלוב בינוני שלא יהיה גדול עליו בכמה מידות עכשיו אך יוכל לשמש אתכם גם בעתיד. אם זהו חתול גדול, ניתן למצוא כלוב נשיאה לחתול שהוא גדול יותר. חשוב שלחתול יהיה נוח לנוע בפנים במידה מסוימת אך שירגיש את ההגנה של מקום סגור. כך גם יהיה רגוע יותר.
  • פתחי הכלוב: ישנם כלובים בעלי פתח קדמי בלבד וישנם כלובים שהם גם בעלי פתח קדמי וגם פתח עליון. מומלץ לבחור כלוב שיש לו גם פתח עליון כדי שתוכלו להכניס את החתול בדרך הנוחה לכם. עם הזמן תגלו גם מהי הדרך הפחות מלחיצה את החתול. בנוסף, גם אם אתם מכניסים את החתול דרך פתח קדמי ניתן להשאיר את הפתח העליון פתוח בחלקו (כדי שהחתול לא יקפוץ דרכו) הדבר יכול לשכנע את החתול להכנס ביתר קלות.
  • תיק או כלוב: ארגזי נשיאה לחתול המוכרים יותר הם הכלובים הקשיחים מפלסטיק עם רשת בחלק הקדמי. עם זאת, ישנה גם אופציה אחרת שהיא תיק נשיאה העשוי אריג עמיד. ישנם תיקי נשיאה המתאימים למשקל של עד 4 ק”ג וישנם כאלה המתאימים גם למשקל של עד 8 ק”ג. כך אתם נושאים את החתול על הגב אם הדבר נוח יותר. ניתן לבחור גם באופציה של תיק, אך יש לשים לב שזהו אריג עמיד וקשיח מספיק על מנת שהחתול לא ישקע פנימה.
  • פתיחה שקטה: הסיטואציה של הכנסת החתול לכלוב היא לא פשוטה עבורכם ועבורו. כלוב עם פתיחה שקטה יקל ויהפוך את המצב לפחות מפחיד עבור החתול וקל יותר עבורכם.

כמה טיפים לשימוש נכון בכלוב

  • אחסון במקום קבוע ונגיש לחתול: רבים מאחסנים את הכלוב במקום כמו ארון או אפילו מחסן ומוציאים אותו רק כשיש צורך. הנחת הכלוב במקום חשוף, כך שהחתול יסמן אותו, יכיר אותו היטב ויראה בו חפץ לא מאיים יהווה יתרון ויהפוך את הכנסת החתול לקלה יותר. אפשר להניח אותו גם על מדף יציב אך מספיק נגיש ובמקום שקט ורגוע.
  • לרפד את הכלוב: כדאי שתהיה שמיכה בכלוב לנוחיות החתול. גם כאן מומלץ שהשמיכה תהיה בכלוב באופן קבוע. כך יש סיכוי מסוים שהחתול יראה בכלוב מקום מסתור או מקום נוסף לנוח בו.
  • לעטוף את הכלוב בשמיכה או מגבת: אם כבר מקום מסתור- אז עד הסוף. גם בזמן השימוש בכלוב וגם כשהוא על המדף עטפו אותו בשמיכה או מגבת. כך הוא יהפוך למקום מסתור אמיתי שלא רק שאינו מאיים, הוא אפילו יהפוך למקום מוגן.