מסרקים לחתולים

אתם רואים את החתול שלכם מנקה ומטפח את פרוותו? אל תטעו – עם כל הטיפוח העצמי החתול זקוק להשלמה שלכם בעזרת הברשה וסירוק. הדבר יהווה גם תחליף ל”הברשת” הבית עם מטאטא כמה פעמים ביום:

פרווה היא חלק משמעותי מאוד אצל החתול. מעבר לכך שהיא מחממת אותו בימים קרים, פרווה היא גם סימן ברור מאוד למצבו של החתול ולבריאותו. פרווה מבריקה ורכה מעידה על בריאות טובה הן פיזית והן נפשית והדבר מהווה כרטיס ביקור של החתול גם בפני חתולים אחרים וגם בפני בני אדם.

סירוק והברשה – לא רק טיפוח חיצוני

סירוק והברשת הפרווה לא רק גורמת לפרווה להיראות טוב יותר חיצונית. היא גם חשובה לבריאות החתול. ללא הברשה וסירוק החתול יבלע שערות מתות שיכולות אמנם להיפלט בהקאה או דרך הצואה אך יכולות להצטבר לכדי כדור פרווה במערכת העיכול עד כדי חסימת המעיים כשנוצר כדור גדול מדי (ממש כמו שגוש שערות שלנו יכולות לסתום את פתח הניקוז במקלחת). לכן, סירוק והברשה עם מסרקים לחתולים הם חשובים.

האם צריך להבריש ולסרק גם חתול עם פרווה קצרה?

כן. אמנם אפשר לעשות זאת בתדירות נמוכה יותר מאשר אצל חתול עם פרווה ארוכה או חצי ארוכה אך חשוב לסרק בתדירות של פעם בשבועיים ואם זו עונת הנשירה גם יותר. גם חתול עם פרווה קצרה בולע שערות וגם אצלו הן עלולות להצטבר, גם אם בקצב איטי יותר. לכן, גם אם יש לכם חתול סיאמי, חתול רוסי כחול או חתול מעורב עם פרווה קצרה, עדיין עשו לכם הרגל קבוע לסרק. אגב, רוב החתולים יאהבו את הסירוק וההברשה ויראו בהם מעין מסאז’ או זמן איכות איתכם. עם הפחות סבלניים יש להתחיל מהאזור בו הם אוהבים ליטופים וגירודים ולאט לאט לרדת לשאר הגוף.

סוגים של מסרקים ומברשות

מסרק לחתול הוא פריט חשוב שיש לבחור בהתאם לסוג החתול, גודלו ואורך הפרווה שלו. אם יש יותר מחתול אחד כדאי שיהיה לכל אחד את המסרק שלו. ישנם סוגים עיקריים של מסרקים ומברשות:

  • מברשת העשויה שיער עם או ללא פינים: מברשת עשויה שיער ללא פינים מתאימה לפרוות קצרות וכזו עם פינים מתאימה לפרוות ארוכות יותר, עד אורך פרווה בינוני. מומלץ להשתמש במברשת העשויה שיער חזיר טבעי בגלל האפקט הטוב משמעותית שיש לשיער זה על פני שיער העשוי חומר סינתטי. חשוב שתדעו, בתור חובבי בעלי חיים שלא הרגו חזירים על מנת לעשות שימוש בשערם כך שאין כאן צער בעלי חיים.
  • מברשת לפרווה ארוכה: מברשת לפרווה ארוכה היא בעלת פינים ארוכים ללא שיער. מברשות אלה מצליחות להגיע עד עומק השערה וגם קולטות את השערות כך שניתן לאסוף אותן ולזרוק בסוף מבלי שמתפזרות שערות באוויר.
  • מסרק לפתיחת קשרים: ישנן פרוות הנוטות יותר להקשר וכאלה שפחות. החתולים שמקורם בארצות צפוניות הם בעלי פרווה סמיכה שנוטה להיקשר גם אם אינה ארוכה. לעמת זאת, יש חתולים בעלי פרווה ארוכה או חצי ארוכה שפרוותם אינה נוטה לייצר קשרים, כך שהאורך לא תמיד קובע. אם הברשה אינה מספיקה כדאי להשתמש גם במסרק עם שיניים צפופות שפותח את הקשרים ורק אז לסרק. ניתן להשתמש גם בספריי מתאים.

לסיכום, סירוק והברשת פרוות החתולים חשובים גם לבריאותם, גם לטיפוח האישי וגם לתחושתם. כדאי להרגיל אותם לסירוק והברשה מגיל צעיר ולעשות זאת בהדרגה. אל תתפשרו על איכותו של מסרק לחתול. מסרק הוא מוצר שישמש לאורך זמן כך שעדיף להשקיע במסרק איכותי שיסרק היטב, יפתח קשרים ללא גרימת שריטות.