קולרים ורתמות לחתולים

חתול ידוע בהיותו בעל חיים עצמאי ורבים מהחתולים מבלים גם בחוץ. קולרים ורתמות לחתולים הם אמצעים המאפשרים להבחין בין חתול בית לחתול רחוב, ולהתניידות נוחה יותר אם צריך:

עבור חתולים רבים יציאה החוצה היא חלק בלתי נפרד משגרת החיים ואם יצטרכו לשהות בבית יותר מכמה שעות הם יטפסו על הקירות במלוא מובן המילה… בתור בעלים, אם סביבת המגורים שלכם היא בטוחה ואינה סואנת מדי, מומלץ לתת לחתול לצאת אם הוא רוצה בכך כשאתם מציידים אותו באמצעים המתאימים. קולרים לחתולים, ובמיוחד קולר המחובר לו תג שם, הם קודם כל אמצעי שיבדיל בין החתול שלכם לחתול רחוב ללא בית כך שלא ילקח בטעות על ידי העיריה או גורם אחר וגם כדי שבמידה וקורה לו משהו יוכלו לאתר אתכם בהקדם.

“טיול מאורגן לחתולים”- יש דבר כזה?

כן, תתפלאו. יש חתולים שרוצים מאוד להיות בחוץ אך פוחדים לעשות זאת לבד. יש חתולים בעלי מזג רגוע מאוד שהנאמנות לבעליהם חזקה יותר אפילו מהיצר שלהם לעצמאות וחופש אך הם היו רוצים למצות את הסקרנות שלהם. עבור חתולים אלה בדיוק מיועדות רתמות לחתולים. ממש כמו אצל כלבים, רתמות המיועדות לחתולים מגיעות עם רצועה ומאפשרות לקחת את החתול לטיול בבטחה וכך לתת לו לחוות את החוץ כהוא מרגיש בטוח. מעבר לטיול עם החתול, רתמה עם רצועה מתכווננת היא מצוינת כאשר רוצים להרגיל גור קטן לחצר ועדיין לא סומכים עליו מספיק שלא יברח או עם חתול שיש לו נטייה לברוח אך מחפש לצאת החוצה.

איך לבחור קולר או רתמה?

כשבוחרים קולר לחתול יש לשים לב למספר דברים:

  • היקף הקולר: הקולר צריך לשבת על צוואר החתול בצורה טובה ונוחה. הוא צריך להיות הדוק מספיק בכדי שלא ייפול אך לא הדוק מדי כדי שלא יגרום חוסר נוחות.
  • עשוי מחומר נוח: יש קולרים העשויים בד ויש כאלה העשויים גומי. חשוב לבחור קולר שיהיה עשוי מחומר נוח ונעים לחתול, כזה שהחתול אינו מרגיש או לפחות אינו מתייחס לכך שהוא נמצא על צווארו. אם ראים כתמים על הפרווה או פצעים באזור הקולר, כנראה שהחתול אלרגי לחומר ממנו הוא עשוי ויש להחליפו.
  • קולר עם אבזם ביטחון: קולר עם אבזם ביטחון מאפשר לחתול להיחלץ בקלות גם אם הקולר נתפס בחפץ כלשהו כמו גדור או ענף של עץ. היחלצות מהירה תמנע מהחתול לחץ או חנק.
  • נגד פרעושים וקרציות: קולר יכול לשמש לשתי מטרות יחד: סימון החתול כחתול בית יחד עם אמצעי הגנה נגד פרעושים וקרציות. אם הקולר מהווה מגן טוב מספיק מפני פרעושים וקרציות, אפשר בהחלט לשלב.
  • פעמון – כן או לא?: ישנם קולרים שמחובר אליהם פעמון. יש חתולים שהדבר לא יפריע להם. יש חתולים שהפעמון יכול לשגע אותם וגם להפריע להם למימוש היצר שלהם כחיה טורפת שאוהבת להסתתר ולהתחבא. בדקו האם הפעמון מפריע או לא.
  • ברתמה- חפשו גמישות ונוחות: אמנם רתמה לחתול שכיחה פחות מקולר אך יש חתולים שעבורם היא חיונית מאוד. חפשו רתמה גמישה ונוחה מבד שהחתול כמעט שלא ירגיש. חשוב שהרצועה המחוברת לרתמה תהיה מתכווננת ושיהיה ניתן לשנות את אורכה בקלות על פי הצורך.