שירותים אוטומטיים לחתול

אחת המטלות המעצבנות בגידול חתולים הוא ניקוי ארגז החול. שירותים אוטומטיים לחתול חוסכים את עיקר העבודה המלוכלכת והופכים אותה לסבירה הרבה יותר – על כך במאמר הבא:

ניקוי ארגז חול לאורך זמן הוא מטלה שיכולה להפוך למעיקה עם הזמן, במיוחד כשמדובר על יותר מחתול אחד או כשהחתול עושה את צרכיו רק בבית. לכן, הומצאו שירותים אוטומטיים לחתול אשר בנויים על עקרונות שונים. בחלקם הפסולת מתנקה לביוב ממש כמו בשירותים שלנו וחלקם בנויים על עקרונות אחרים כמו איסוף אוטומטי של הפסולת לתוך מגירה מיוחדת כך שהפינוי קל יותר.

עד כמה שירותים אוטומטיים מתאימים לחתול?

בכל דבר שיש בו קידמה, הוא יכול להיות טוב מאוד עבורנו אך לא בהכרח טוב לטבע, לסביבה ובמקרה הזה – ללקוח המרכזי של המוצר – החתול עצמו. באופן עקרוני שירותים אוטומטיים לחתולים לא אמורים להפריע להם. הניקוי בשירותים אוטומטיים נעשה זמן מסוים אחרי שהחתול עשה את צרכיו, החל מדקה אחרי יציאתו ועד 20 דקות אחרי, כך שהחתול כבר לא נמצא בפנים. האינסטינקט של חפירה בחול לשם עשיית הצרכים וכיסוי הצרכים אינו נפגע בזכות הגרגרים דמויי החול שישנם. לכן, לרוב החתולים אין בעיה עם שירותים אלה. עם זאת, אם זהו חתול מבוגר המתקשה להתרגל לשירותים החדשים יש לשים לכך לב לא לאלץ אותו לשנות הרגלים קבועים.

סוגים של שירותים אוטומטיים

ישנם מספר סוגים של שירותים אלקטרוניים לחתול, חלקם ניתן להפעיל גם באופן ידני וכך להחליט מתי לבצע את פעולת הניקוי:

  • שירותים המחוברים למערכת הביוב: שירותים אלה הם הדומים ביותר לשירותים אנושיים. הם מחוברים למערכת המים, החשמל והביוב ויש לקחת זאת בחשבון מבחינת עלויות. המצע הוא גרגרים הניתנים לשטיפה ולכן הוא נוח לחתול. הגרגרים ניתנים לשטיפה כך שלאחר סילוק פסולת נוזלית ומוצקה הם עוברים שטיפה עם תמיסה מיוחדת. את הניקוי ניתן לבצע על פי החלטתכם גם בהפעלה ידנית.
  • שירותים עם מגירה ייעודית לפסולת: שירותים אוטומטיים לחתול הפועלים בצורה שונה הם שירותים עם מגרפה מיוחדת המפנה את הפסולת באופן אוטומטי אל תוך מגירה מיוחדת לכך. חיישן מזהה מתי החתול נמצא בפנים ועשרים דקות לאחר שיצא השירותים מתנקים. מחסנית חול מונעת ריחות. עם זאת, בשירותים מסוג זה השתן נספג בחול הדומה לחול קריסטלי. ישנו דגם אחר של שירותים הפועלים על עיקרון דומה רק שבהם ניתן להשתמש גם בחול רגיל – מתגבש או קריסטלי כמצע. בדגם זה החיישן מזהה את כניסת החתול על פי משקל לכן לא יתאים לגורים קטנים והשירותים מתנקים לאחר כשבע דקות.
  • ארגז חצי אוטומטי: דומה בדרך הפעולה לסוג השירותים הקודם – הניקוי הוא על ידי איסוף של הפסולת למגירה מיוחדת, אך בניגוד לקודם בו הפעולה נעשית באופן אוטומטי על ידי המכשיר, כאן יש צורך למשוך בידית לשם כך.

לסיכום, היום ישנן אופציות שונות בדרך להיפטר מצרכיו של החתול. ניתן להתחיל בדרך הסטנדרטית הדורשת מכם מאמץ רב יותר אך תמיד טוב לדעת שיש חלופות למקרה שנמאס לפתוח את “תיבת האוצר” ולגלות מה השאיר האוצר הקטן שלכם.