שמפו ומרכך לחתול

פעולת הניקיון והרחצה אצל חתול היא אחד מסמלי ההיכר שלו. למרות זאת ישנם סוגי חתולים (או סוגי בעלים…) שיזדקקו להשלמת רחצה עם שמפו ומרכך לחתול שנוצרו במיוחד למטרה זו:

באילו מצבים מומלץ לרחוץ ולחפוף את החתול?

הזמן ותשומת הלב שמקדיש חתול לניקיון העצמי שלו מעוררים התפעלות ממש. באופן עקרוני, לרוב החתולים יש את כל האמצעים לדאוג לניקיון שלהם באופן עצמאי מבלי תוספות חיצוניות כמו אמבטיה. הלשון שלו היא כמו נייר זכוכית המכיל גם חומרי חיטוי. עם זאת, ישנם מצבים בהם כדאי לרחוץ ולחפוף:

  • סוגי חתולים שכן זקוקים לרחצה: חתולים ארוכי פרווה למשל כמו חתול פרסי או חתול הימלאיה זקוקים לרחצה מדי שבוע על מנת שפרוותם תישמר נקיה ומטופחת. בקצה השני של סקאלת אורך פרווה ישנו חתול ספינקס, החתול המוכר בחוסר הפרווה שלו. דווקא חוסר הפרווה גורם להצטברות לכלוך ושומן על העור. חפיפה עם שמפו לחתולים תביא לניקוי וטיפוח מלא של הפרווה או העור.
  • הקלה על אלרגיה: מצב נוסף בו מומלץ לחפוף הוא אלרגיה לחתולים. אם לאחד מבני המשפחה יש אלרגיה לא ברמה קשה חפיפה יכולה להקל כמעט לחלוטין ואפילו לגמרי.

סוגים של שמפו

  • שמפו רגיל: שמפו רגיל ניתן למצוא עם שמן וריח מקדמיה, שמן וריח עץ התה ועוד. חשוב לבחור שמפו לחתול שאינו פוגע בשכבת השומן של העור ומותיר את הפרווה רכה וחלקה.
  • שמפו היפואלרגני: כפי שישנם אנשים שאלרגיים לחתולים (והאלרגיה, אגב, היא לחלבון הנמצא ברוק של החתולים ולא בפרווה עצמה), כך יש חתולים שאלרגיים לשמפו רגיל. לאלה מיועד שמפו היפואלרגני שהוא בעל פורמולה עדינה יותר המתאימה להם.
  • שמפו אל דמע לגורים: שמפו עדין המזכיר במהותו שמפו לתינוקות ונועד להקל על גורים (ועליכם בתור רוחצי הגורים..) ככל האפשר.
  • שמפו אורגני: כפי שיש מבחר מוצרי קוסמטיקה אורגניים עבורנו כך יש גם כאלה לבעלי חיים. אם חשוב לכם עניין האורגניות של שמפו או מרכך, ישנו שמפו או מרכך אורגני גם לחתולים.
  • שמפו יבש: אם החתול שלכם שונא אמבטיות ומים באופן שכל אמבטיה היא סיוט, שמפו יבש הוא מוצר שבהחלט יכול להוות פתרון. ניתן למצוא מגוון סוגי שמפו יבש עם הבדלים כאלה ואחרים ביניהם. ישנו שמפו יבש היפואלרגני, שמפו עדין במיוחד המתאים לגורים.

מרכך לחתולים- למה צריך?

מטרתו של שמפו לחתולים היא לנקות את הפרווה מלכלוך, אבל למה נועד מרכך לחתולים? ממש כמו אצלנו, גם מרכך לחתול הוא מוצר משלים שנועד לתת לפרווה רכות נעימה עוד יותר. גם רובנו, למרות העובדה שניקוי השיער נעשה בעיקר באמצעות השמפו, לא מוותרים על מרכך שמספק לשיער גם לחות מבלי שיהיה שומני מדי ומרקם נעים. כך גם אצל חתולים. המרכך משלים את פעולת השמפו והופך את הפרווה לנעימה ורכה, ריחנית וכיפית גם עבור החתול וגם עבורנו.