תגי שם לחתולים

במיוחד אם החתול שלכם אוהב לצאת אך גם אם זהו חתול ביתי שאינו יוצא, תגי שם לחתולים הם אמצעי בטיחות חשוב למקרה שהחתול בורח או שקורה לו משהו:

אתם סומכים על החתול שלכם, יודעים שהוא מכיר היטב את הסביבה, תמיד מחפש לחזור הביתה לאחר זמן מסוים שהוא שוהה בחוץ. לחילופין, אתם יודעים שהחתול שלכם שאינו יוצא גם אינו מעוניין לצאת ומעדיף לרבוץ על הספה או במקום אחר בבית. עדיין, חתול הוא חיית טרף, וככזה הוא יכול להיות לא צפוי. כמו ילד שרואה משהו שמסקרן אותו ושוכח מהעולם סביבו במטרה לעקוב או להשיג את הדבר, כך גם חתול. חתול שיוצא יכול לראות ברחוב משהו מסקרן ולהתרחק מאוד מהבית. גם חתול שאינו יוצא יכול להפתיע ולברוח ברגע שתפתחו את הדלת ותיכנסו הביתה. לכל הסיטואציות הלא צפויות האלה מיועד תג שם לחתולים.

מהו תג שם לחתולים?

תגי שם לחתולים הם דרך בטוחה ומהירה לאתר את החתול שלכם שהלך לאיבוד או ליצור איתכם קשר אם חלילה החתול נמצא כשהוא פצוע. תגי שם לחתולים עשויים מתכת עמידה בפני מזג אוויר, לרוב אלומיניום, כשעליה נעשית חריטה במכונת לייזר של פרטי זיהוי שיאפשרו לאתר אתכם בקלות.

מה מומלץ לחרוט על התג?

על התג מומלץ שיופיעו כל הפרטים שמאפשרים לאתר וגם להגיע אליכם במהירות האפשרית. כדאי לחרוט על התג את שם החתול, את שמכם המלא, כתובת מגורים, טלפון וגם כתובת מייל למקרה שלא הצליחו לאתר אתכם בטלפון. במידה ולחתול יש שבב אלקטרוני, מומלץ לחרוט גם את מספר השבב. זאת גם למקרה שירצו לדעת פרטים נוספים על הרקע של החתול וגם למניעת גניבות. כאשר ישנו שבב אלקטרוני הדבר מרתיע יותר גנבים כי אין אפשרות להסיר אותו.

אז למה בכלל תג ולא שבב?

תגי שם הם דרך מהירה יותר להגיע ולאתר אתכם. אם רואים את החתול שלכם משוטט או אם חלילה משהו קרה לו, הדרך המהירה ביותר לטפל היא קודם כל להתקשר אליכם ולאתר אתכם וזאת ניתן לעשות באופן מיידי כשיש תג. הדבר אינו סותר כמובן התקנת שבב אלקטרוני וכאמור, מומלץ שעל התג יהיה מצוין מספר השבב כדי שירתיע מפני גניבה. השילוב בין תג זיהוי לשבב אלקטרוני הוא שילוב מנצח. כך תוכלו ליהנות מהיתרונות של שניהם: מצד אחד אפשרות להגיע אליכם מיידית, מצד שני אפשרות לקבל רקע מפורט יותר על החתול עם ההגעה לוטרינר לזיהוי.

לתלות תג על קולר נוח

תגי שם הם חלק מה”תכשיט” התלוי על צווארו של החתול. חשוב לבחור בתג שאינו כבד ובעל גודל וצרה מינימליסטים ככל האפשר אך סוגר חזק שימנע את נפילתו. את התג יש לתלות על קולר שיהיה נוח לחתול ושיהיה בעל אבזם ביטחון להיחלצות נוחה במקרה שהוא נתפס בענף או שער למשל.